جنگ رفقای قدیمی در روز بازی قهرمان/ استقلال در انتظار شناسایی حریف

در بازی‌های‌باقی‌مانده از مرحله یک‌شانزدهم نهایی جام حذفی نوبت به حضور شاگردان علی دایی و تعیین تکلیف حریف استقلال در مرحله بعدی می‌رسد.
نفت تهران و ذوب‌آهن

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در روزهای پایانی هفته جاری ۸ بازی دیگر از مرحله یک‌شانزدهم نهایی جام حذفی برگزار می‌شود تا این مرحله به اتمام رسیده و تیم‌های صعود کرده، حریفان خود را بشناسند.

در مهم‌ترین بازی‌های مرحله یک‌شانزدهم نهایی، تراکتورسازی، استقلال تهران، سایپا و ماشین سازی تبریز صعود کردند و البته قشقایی، تیمی که پرسپولیس را از جام حذفی کنار زده بود، از دور رقابت‌ها حذف شد. حالا نوبت به چند تیم لیگ برتری دیگر از جمله قهرمان دوره قبلی جام حذفی می‌رسد تا کارشان را ادامه دهند.

صبای قم – شهدای گروس بیجار؛ منصوریان در انتظار صمد
صبا که در نتیجه‌گیری لیگ این فصل چندان خوب عمل نکرده و شرایط خوبی قبل از شروع فصل نداشت، حالا باید با تیمی بی‌نام و نشان بازی کند. شهدای گروس بیجار که با انصراف گل‌گهر سیرجان به این مرحله رسیده، باید در یک‌شانزدهم نهایی به مصاف یک تیم لیگ برتری برود و از این رو، می‌توان شانس زیادی به برتری صبایی‌ها داد اگر چه جام حذفی، جام شگفتی‌هاست. شاگردان صمد مرفاوی در صورت کسب پیروزی، در مرحله بعدی باید به مصاف استقلال بروند.

فولاد یزد – فولاد خوزستان؛ باز هم ساسان؟
فولاد خوزستان در هفته‌های اخیر به لطف درخشش ساسان انصاری، توانست از قعر جدول فرار کرده و به تیمی باشخصیت بدل شود. آنها با گل این بازیکن در تبریز، موفق به کسب پیروزی مقابل تیم عقاب شدند و به یک‌شانزدهم نهایی رسیدند و حالا باید با همنام یزدی خود دیدار کنند. تیم فولاد یزد، در حال جابجایی سهام و مالکیت است و از این رو، شاید این آخرین دیداری باشد که تیمی به نام فولاد یزد در فوتبال کشورمان به میدان می‌رود. شانس بالا برای پیروزی متعلق به فولاد خوزستان است و شاید به لطف حضور ساسان انصاری، یک بازی دیگر را هم ببرد. برنده این بازی در مرحله بعدی باید به مصاف نفت‌وگاز گچساران برود.

اکسین البرز – ذوب‌آهن؛ قهرمان به دنبال پیروزی
ذوبی‌ها با شایستگی موفق شدند در دو فصل، قهرمان جام حذفی شوند و این در حالی است که فصل قبل برای رسیدن به قهرمانی، پرسپولیس، سپاهان و سپس استقلال را شکست دادند. این تیم پس از جدایی یحیی گل‌محمدی، مدل دیگری هدایت می‌شود اما شانس بالایی برای کسب برد دارد چون قهرمانی دوره قبلی بوده و می‌خواهد از قهرمانی‌اش دفاع کند. تیم مقابل نیز اکسین البرز است. یک باشگاه تازه تاسیس که در همین مدت اندک، پیشرفت قابل توجهی داشته است. برنده این بازی به دیدار ماشین سازی تبریز در مرحله یک‌هشتم نهایی می‌رود.

نساجی مازندران – نفت تهران؛ جنگ جدید برای رفقای قدیمی
محمود فکری در فصل سوم، کاپیتان استقلال بود و علی دایی کاپیتان پرسپولیس. در دربی رفت، جر و بحث نسبتاً شدیدی بین این دو نفر پدید آمد و عکس‌های معروفی از آن درگیری در آرشیو رسانه‌ها قرار دارد. البته این دو، بعد از‌ آن، برای سال‌ها رفیق صمیمی ماندند اما حالا باید در یک جنگ جدید، مقابل هم قرار بگیرند. نساجی با هدایت محمود فکری میزبان نفت تهران با سرمربیگری علی دایی خواهد بود و برای این بازی، حضور همین دو نفر می‌تواند حساسیت‌های زیادی داشته باشد. برنده تقابل فکری و دایی به دیدار شهرداری فومن در مرحله یک‌هشتم نهایی می‌رود.

سپاهان اصفهان – پارس جنوبی‌جم؛ تارتار دوباره به سپاهان خورد
سپاهانی‌ها یکی از پرافتخارترین باشگاه‌های فوتبال ایران در جام حذفی هستند و حالا برای کسب یک افتخار بزرگ دیگر، جنگ را آغاز می‌کنند. حریف طلایی‌پوشان، پارس جنوبی‌جم است که مهدی تارتار هدایت این تیم را به‌عهده دارد. تارتار فصل قبل که سرمربی راه‌آهن بود، در مرحله یک‌هشتم نهایی در اصفهان به مصاف سپاهان رفت ودر وقت‌های اضافی، حذف شد. حالا دوباره طبق قرعه، باید در جام حذفی به اصفهان بروید و با سپاهان بازی کند. برنده این دیدار به مصاف برنده دیدار پیکان – آلومینیوم اراک می‌رود.

نفت مسجدسلیمان – پدیده مشهد؛ فرصتی برای خروج از بحران
پدیده مشهد، وضعیت و شرایط بحرانی را طی می‌کرد تا اینکه توانست صبای قم را در هفته دهم لیگ برتر از پیش رو بردارد. با این برد، پدیده از نظر روحی به شرایط بهتری رسید اما برای ادامه این روند، باید به مصاف نفت مسجدسلیمان برود. تیم دوست‌داشتنی جنوبی‌ها که درست در مهد فوتبال ایران فعالیت می‌کند. باید دید بازی با نفتی‌های مسجدسلیمان، فرصتی است برای خروج از بحران یا اتفاقات دیگری رخ خواهد داد.

به گزارش تسنیم برنامه دیدارهای باقی‌مانده از مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی به شرح زیر است:

چهارشنبه ۱۲ آبان

پیکان – آلومنیوم اراک ساعت ۱۵:۳۰ ورزشگاه شهدای شهر قدس

پنجشنبه ۱۳ آبان

صبای قم – شهدای گروس بیجار ساعت ۱۴ / ورزشگاه یادگار امام (ره) قم
جواد محمدی – فرهاد خوشنواز – محسن بابایی – سعید لهراسبی – ناظر: صادق نوری

فولاد یزد- فولاد خوزستان ساعت ۱۴ / ورزشگاه شهید نصیری یزد
احمد صالحی – سعید قاسمی – امیررضا آشورماهانی – وحید مالکی – ناظر: ابراهیم میرزابیگی

اکسین البرز- ذوب آهن اصفهان ساعت ۱۵:۳۰ / ورزشگاه انقلاب کرج
مهدی مرجانزاده – جواد مداح – صابر خوئی – امیرعرب براقی – ناظر: رسول فروغی

نساجی مازندران – نفت تهران ساعت ۱۳ / ورزشگاه ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر
موعود بنیادی فر – علی میرزابیگی – بابک عباسقلی زاده – سجاد لطافتی – ناظر: سعید بخشی زاده

جمعه ۱۴ آبان ۹۵

سپاهان اصفهان – پارس جنوبی‌جم ساعت ۱۵  / ورزشگاه متعاقبا اعلام می شود
رضا عادل – مهدی عالیقدر – براتعلی مولوی – ابوالفضل گرجی – ناظر: حیدر شکور

نفت مسجدسلیمان- پدیده خراسان ساعت ۱۵ / ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان
سیدعلی میرغفاری – بابک داوری – جلیل شعرانی – عباس صادقی – ناظر: عبدالرسول استادزاده

انتهای پیام/

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز