۸۴ درصد خانوارهای یزدی سرشماری شدند/۱۰.۳ درصد غایب

یزد ـ معاون فنی و آموزشی ستاد سرشماری استان یزد از شرکت ۸۴ درصدی خانوارهای یزدی در سرشماری نفوس و مسکن استان یزد بر اساس اطلاعات ارائه شده تا صبح امروز خبر داد.
رضا ولی زاده

رضا ولی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مرکز آمار ایران، جمعیت استان یزد را بالغ بر یک میلیون و ۱۲۰ هزار نفر برآورده که با توجه به ثبت اطلاعات ۹۳۸ هزار نفر تا این لحظه، می توان گفت که سرشماری در این استان پیشرفت ۸۴ درصدی داشته است.

وی عنوان کرد: ۳۲۲ مامور آمارگیر در سراسر استان یزد به ۳۲۶ هزار خانوار مراجعه کرده اند که اطلاعات حدود ۹۰ درصد آنها ثبت شده و ۱۰.۳ درصد آنها نیز غایب بوده اند.

ولی زاده یادآور شد: اطلاعات ۱۲۴ هزار خانوار معادل ۳۸ درصد در محل و اطلاعات ۱۴۴ هزار خانوار معادل ۴۴ درصد نیز از طریق دریافت کد آماری ثبت شده است.

وی با اشاره به گذشت ۲۹ روز از اجرای طرح سرشماری و فرصت دو روزه باقیمانده از خانواده های غایب خواست با برقراری تماس تلفنی با ستادهای سرشماری، اطلاعات خود را به صورت تلفنی با همکاری آمارگیران تلفنی ثبت کنند.

معاون فنی و آموزشی ستاد سرشماری استان یزد یادآور شد: غایبان همچنین می‌توانند با ارسال نام، نام خانوادگی و شهرستان محل سکونت خود به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۶۴۳۴، برای ثبت اطلاعات خود اقدام کنند.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز