۵۱ درصد صادرات ۱۷۳ میلیون دلاری کاشی کشور برای استان یزد است

یزد ـ مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: در شش ماه نخست سال جاری ۱۷۳ میلیون دلار صادرات کاشی از کشور انجام شده که سهم یزد از این میزان ۵۱ درصد است.
۵۱ درصد صادرات ۱۷۳ میلیون دلاری کاشی کشور برای استان یزد است

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا علمدار یزد ظهر امروز در جلسه کارگروه صادرات استان یزد با اشاره به اینکه کاشی اصلی ترین محصول صادراتی استان یزد است، اظهار داشت: از مجموع ۱۹۰ قلم کالای صادراتی استان یزد، کاشی با اختصاص ۵۳ درصد رتبه نخست را به خود اختصاص داده و سال گذشته ۲۷۸ میلیون دلار کاشی و سرامیک از یزد به خارج از کشور صادر شد.

وی، عراق،‌ افغانستان و پاکستان را اصلی ترین مقاصد کالاهای صادراتی استان یزد برشمرد و افزود: ۵۵ درصد صادرات استان یزد به عراق و ۱۸ درصد به افغانستان انجام می شود.

علمدار یزدی ادامه داد: در سال ۹۳ در مجموع ۴۶۱ میلیون دلار کاشی از کشور صادر شد که ۶۳ درصد آن مربوط به استان یزد بوده است که این رقم در سال ۹۴ به ۶۶ درصد رسید.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: در شش ماه نخست سال جاری ۱۷۳ میلیون دلار صادرات کاشی از کشور انجام شده که سهم یزد از این میزان ۵۱ درصد است.

وی در ادامه این نشست به تشریح زیرساخت‌های تجاری استان یزد و نقاط قوت و مزیت‌های صادراتی این استان پرداخت و اظهار داشت: وجود گمرک مستقل، وجود فرودگاه بین المللی برای حمل بار با دسترسی آسان، قرار گرفتن پنج راه ریلی کشور در یزد، وجود انبارها و سردخانه های عمومی و … از مهمترین این زیرساختها است.

علمدار یزدی همچنین از وجود تجار خوشنام، وجود تنوع در محصولات، علاقه یزدیها به کار بازرگانی و تجارت، استقبال نیروهای جوان از شرکت در دوره های آموزشی بازرگانی و بازاریابی بین المللی و … به عنوان نقاط قوت و مزیت‌های صادراتی استان یاد کرد.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز