۵۰۷ برنامه ویژه هفته بسیج دریزد برگزار می شود

فرمانده سپاه الغدیر یزد گفت: ۵۰۷ برنامه، همزمان با هفته بسیج در سطح این استان برگزار می شود که شاخص ترین آن اجتماع بزرگ بسیجیان با عنوان اجتماع مدافعان حرم است.

به گزارش یزدی نیوزسردار اکبر فتوحی  در آستانه هفته بسیج در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شعار محوری هفته بسیج امسال ،’ بسیج ، انقلاب و خدمتگزاری ‘ است و برنامه های آن از ۳۰آبان آغاز می شود.
وی در این نشست خبری که در منزل شهید سردار حسین دهستانی برگزار شد افزود: برگزاری همایش شکوه هجرت و تقدیر از گروه های جهادی موفق ، اعزام گروه های جهادی و نیروهای ماهر بسیج جامعه پزشکی به مناطق محروم ، حواشی شهرها و روستاها و ویزیت رایگان ، برگزاری نمایشگاه قطب صنایع تبدیلی و اقتصاد مقاومتی به همراه ارائه مشاوره کارآفرینی و اشتغال زایی از جمله برنامه های این هفته است.
فرمانده سپاه الغدیر یزد ادامه داد: هم اکنون از استان یزد پزشکان متعهد و متخصص و بسیجی به شهرستان ها و مناطق محروم داخل استان و استان های همجوار همچون ابوموسی و ایرانشهر و حتی سایر کشورها همچون سوریه و عراق اعزام می شوند که اکیپی از آنها به مناسبت اربعین در عراق حضور دارند.
فتوحی تصریح کرد: در حوزه اقتصاد مقاومتی و تولیدات محصولات محلی و شاخص هر شهرستان با فرمانداران تفاهم شده تا این نوع محصولات بسته بندی شده و با همکاری بسیج در بازار توزیع شود .
وی، دیدار فرماندهان و بسیجیان یزد با نماینده ولی فقیه در استان و تجدید بیعت با آرمان های امام خمینی (ره) و رهبری معظم انقلاب ، عطرافشانی گلزار شهدا و تجدید بیعت با آرمان های شهدا و افتتاح مرکز گروه تلویزیونی بسیج و سپاه الغدیر را از دیگر برنامه های این هفته اعلام کرد.
به گفته این مسئول در این هفته سازماندهی و نخستین حضور میدانی لشکر الغدیر با حضور بازنشستگان و وابستگان سپاه الغدیر و پخش ویژه برنامه های این هفته در شبکه تابان اجرا خواهد شد.
فرمانده سپاه الغدیر تصریح کرد: در این استان از هر سه نفر یک نفر در قالب بسیج سازماندهی شده و ۳هزار و ۶۰۰حلقه صالحین با حضور بسیجیان در راستای مبارزه با در جنگ نرم فعالیت دارند.
وی با اشاره به رشادت های شهدایی همچون سردار دهستانی در قالب فعالیت های اطلاعاتی و عملیاتی در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: این گونه شهدا که محرم و رازدار فرماندهان بودند دارای هوش ، اخلاص و شجاعت خاصی بودند .
فتوحی با اشاره به جایگاه بسیج در دوران های مختلف نیز گفت: بسیج در زمان جنگ سخت و امروز در جنگ نرم ، حافظ امنیت ملی کشور و حتی امنیت کشورهای اسلامی است.
وی تاکید کرد : در واقع امروز تفکر بسیجی رسیدن به استقلال است و اعتبار و ارتقاء شخصیت و هویت بین المللی ایران مدیون همین نگاه و تفکر بسیجی و تکیه به مردم است که حضرت امام نیز ۶ ماه قبل از جنگ به بنی صدر دستور تشکیل آن را داده بودند که وی نپذیرفته بود.
در این مراسم ضمن تقدیر از خانواده و برادر سردار شهید حسین دهستانی از مستند اردوهای جهادی دانشجویان با عنوان ‘ ردپای مهر ‘ که با همت گروه تلویزیونی الغدیریان سپاه الغدیر تهیه و تدوین شده رونمایی شد.

منبع: ایرنا
 

 

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز