۲خبر کوتاه از استان یزد

یزد – ایرنا – امام جمعه ابرکوه گفت: نماز عبادی سیاسی جمعه حلقه اتصال بین دولت و ملت است تا با تشویق دولتمردان به خدمت ، روح امید و نشاط را در جامعه بدمد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی سه شنبه درنشست اعضای ستاد نماز جمعه ابرکوه اظهارکرد: برگزاری نمازجمعه از دستاوردهای معنوی انقلاب اسلامی و یادگار امام خمینی(ره) است .
حسینی ادامه داد: حمایت امام جمعه ازدولت هم به معنای تمجید و مداحت از دولت نیست بلکه نقاط قوّت را تحسین و نقاط ضعف را تذکّر می دهد و بر این اساس انتقاد سازنده به دولت و دولتمردان هم به معنای خیر خواهی و حمایت از دولت است.
امام جمعه ابرکوه اضافه کرد: نماز جمعه پایگاهی برای جذب جوانان و خنثی کننده تحرکات ضد فرهنگی و دفع کننده تهاجم فرهنگی دشمنان است.
وی به فعالیتهای خدمات رسانی در حاشیه نماز جمعه اشاره کرد و افزود: در نماز جمعه ابرکوه هر هفته بیماران نمازگزار به صورت رایگان معاینه و درمان می شوند و مهد کودک آدینه نیز پذیرای فرزندان خردسال نماز گزاران است.
امام جمعه با قدردانی از اعضای ستاد نماز جمعه ابرکوه تصریح کرد : بیش از ۴۰ نفر از برادران و خواهران عضو ستاد نماز جمعه ابرکوه هستند که هر هفته بدون هیچگونه چشم داشتی برای برپایی نماز جمعه فعالیت دارند.
ابرکوه با ۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی یزد واقع است .
****
برگزاری نشست هماهنگی مسئولان صنایع کشاورزی اشکذر
نشست هماهنگی مسئولان صنایع کشاورزی اشکذر سه شنبه با حضور مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد به منظور بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل و مشکلات موجود در این مدیریت برگزار شد.
به گزارش ایرنا مباحث مطرح شده در این نشست جایگاه و نقش جهاد کشاورزی در راستای گسترش صنایع تبدیلی در استان ، شناسایی و بررسی مسائل و مشکلات در زمینه صنایع تبدیلی در شهرستان ها بود.
همچنین در این نشست سطح تسهیلات واگذار شده به شهرستان ها در راستای صنایع تبدیلی و نیز در خصوص نحوه استعلام گیری در زمینه مشاغل خانگی و تحقق اقتصاد مقاومتی به بحث گذاشته شد.
گفتنی است در حاشیه این نشست از یک واحد صنایع تبدیلی در شهرستان اشکذر بازدید شد.
۷۵۳۹/ ۷۵۴۶ /۵۰۵۴خبرنگاران: ابوالفضل کارگر و سعیده السادات خاتمی** انتشار: بهنام احمدی *
irnayazdd@


منبع

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز