۱۶ مرکز دولتی فنی و حرفه‌ای یزد مجری طرح ملی بازدید همگانی

یزد ـ مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان یزد با اشاره به اجرای طرح ملی بازدید همگانی از مراکز دولتی آموزش فنی و حرفه‌ای استان یزد گفت: ۱۶ مرکز دولتی در سراسر استان مجری این طرح هستند.
۱۶ مرکز دولتی فنی و حرفه‌ای یزد مجری طرح ملی بازدید همگانی

به گزارش خبرنگار مهر، علی آقاافضلی عصر امروز در نشستی خبری با اشاره به اجرای طرح بازدید همگانی از مراکز دولتی فنی و حرفه ای اظهار داشت: در استان یزد نیز همزمان با سراسر کشور ۱۶ مرکز دولتی از ۲۲ تا ۲۸ آبان، آماده میزبانی از علاقمندان به فعالیت های فنی و حرفه ای هستند.

وی عنوان کرد: عموم مردم علاقمند استان یزد می‌توانند در روزهای یاد شده هر روز از ساعت ۷ تا ۱۸ به مراکز دولتی در مرکز استان‌ها و سایر شهرستان‌های استان یزد مراجعه کنند.

آقاافضلی یادآور شد: این طرح در سه مرکز فنی و حرفه ای یزد، دو مرکز در تفت و نیر، زارچ و مراکز فنی و حرفه ای شهرستان‌های دیگر استان یزد اجرا می شود.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان یزد، هدف از اجرای این طرح را معرفی ظرفیت ها و قابلیت های مراکز فنی و حرفه ای به مردم دانست و افزود: کارشناسان و مشاوران طرح، به بازدیدکنندگان مشاوره های شغلی و مهارت آموزی ارائه خواهند داد.

وی یادآور شد: با هماهنگی‌های به عمل آمده با آموزش و پرورش استان یزد، گروه های دانش آموزی به ویژه دانش آموزانی که در آستانه انتخاب رشته قرار گرفته اند نیز در این بازدید شرکت خواهند کرد.

آقاافضلی عنوان کرد: بسیاری از مردم با رشته های فنی و حرفه ای و مزایای مهارت آموزی در این سازمان آشنا نیستند که به همین دلیل امکان بازدید برای اقشار مختلف مردم فراهم شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از فعالیت ۳۷۵ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در سطح استان خبر داد و اظهار داشت: از این تعداد ۳۱۷ آموزشگاه فعال است و بقیه آنها طبق قانون، بین یک ماه تا دو سال در مرخصی هستند.

آقاافضلی در مورد آموزش‌های ارائه شده توسط فنی و حرفه ای طی شش ماه گذشته بیان کرد: در شش ماه گذشته یک میلیون و ۷۶۵ هزار نفرساعت از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در مراکز دولتی و یک میلیون و ۵۰ هزار نفر ساعت در مراکز خصوصی بهره مند شده اند.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز