۱۳ آبان در کتب درسی گنجانده شود/تهدید آمریکا ناشی از تحقیر است

یزد ـ عضو فقهای شورای نگهبان از مسئولان وزارت آموزش و پرورش خواست: ترتیبی اتخاذ شود تا وقایع ۱۳ آبان در کتب درسی گنجانده شود.
۱۳ آبان در کتب درسی گنجانده شود/تهدید آمریکا ناشی از تحقیر است

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمدرضا مدرسی با اشاره به اینکه ۱۳ آبان در سه مقطع زمانی برای کشور ما بسیار حائز اهمیت است، اظهار داشت: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران مهمترین واقعه و انقلاب دوم ملت ایران بود.

وی با اشاره به اینکه ۷۰ جلد از اسناد لانه جاسوسی تهیه و چاپ شده است، افزود: اثری از هیچ‌یک از این اسناد در کتب درسی نیست و امیدواریم مسئولان وزارت آموزش و پرورش برای آن چاره‌اندیشی کنند.

مدرسی با اشاره به اینکه نباید از آمریکا ترسید بلکه باید با اقتدار در مقابل او ایستاد،‌ عنوان کرد: از ابتدا افرادی در کشور ما از آمریکا یک اسطوره ساخته بودند و گمان می کردند که مبارزه با آمریکا محکوم به شکست است و هرگز نمی توان با آمریکا درافتاد.

عضو فقهای شورای نگهبان ادامه داد: ما در جنگ تحمیلی و زمانی که امکانات و تجهیزات نداشتیم و قدرتمان به اندازه اکنون نبود، در مقابل آمریکا ایستادیم و پیروزی دست پیدا کردیم بنابراین به طور قطع امروز می توانیم بسیار بهتر در مقابل آمریکا ایستادگی کنیم.

وی با اشاره به اینکه آمریکا و همدستان دیگرش در پیروزی انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و دیگر وقایعی که برای آن برنامه ریزی‌های بسیاری داشتند، شکست خورده و تحقیر شدند و طبیعی است که این تحقیرها آنها را وادار به تهدیدهای بزرگتر می کند.

مدرسی تصریح کرد: امروز مسئولان ما بدانند نباید نگاهشان به خارج از کشور باشد و مبادا که از تهدیدهای آمریکا بهراسند بلکه با جدیت در مقابل آمریکا بایستند و بدانند تهدیدهای آمریکا راه به جایی نخواهد برد.

وی افزود: امروز ملت ایران از بندها آزاد شده و در قله‌های اقتدار و افتخار است و در چنین شرایطی مسئولان و برخی مردم ما نباید نگران تهدیدهای آمریکا باشند و از آن احساس خطر کنند.

مدرسی تاکید کرد: ۱۳ آبان در واقع نمادی از شکستن هیمنه آمریکا است و خداوند متعال همواره ملت ما را در برابر آمریکا و ظالمان یاری کرده است.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز