۱۲ کیلومتر از جاده یزد به بافق بزودی بهره برداری می شود

یزد – ایرنا – مدیر کل راه و شهرسازی استان یزد از بهره برداری ۱۲ کیلومتر از جاده یزد به بافق در یک ماه آینده خبر داد.

محمدرضا نقصان محمدی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه کارگاه این محور فعال شده، اظهار کرد: پیمانکار در چند قطعه از این محور با آهنگی پرشتاب عملیات تکمیل جاده یزد به بافق را پیش می برد.
وی ادامه داد: ماشین آلات و ادوات راه سازی در محل پروژه مستقر شده و خاکریزی و مقدمات زیرسازی این طرح نیز با سرعت در حال انجام است.
وی ابراز امیدواری کرد: با پشتیبانی و همکاری مسئولین استان یزد و شهرستان بافق دوبانده سازی این جاده تا پایان سالجاری تکمیل و مورد بهره برداری قرار گیرد.
مدیر کل راه و شهرسازی استان یزد همچنین یادآور شد: عملیات تکمیل دو بانده محور یزد بافق به صورت قطعه – قطعه آماده شده و زیر بار ترافیک می رود تا از تردد و ترافیک این جاده کاسته شود.
نقصان محمدی تصریح کرد: در سال گذشته ساخت تعداد زیادی از پل های این محور به اتمام رسیده و محاسبات پل رودخانه شور نیز انجام و مناقصه نیز برگزار شده که اجرای این پل از لحاظ طول، عرض و ارتفاغ و نوع خاک، یکی از مهمترین کارهای ابینه فنی را به خود اختصاص می دهد.
این مسوول خاطر نشان کرد: مشکل تامین اعتبار این پروژه وجود ندارد و بخشی از آن به صورت اسناد خزانه تامین شده است.
دوبانده سازی محور یزد بافق دارای دو مصوبه سفرمقام معظم رهبری و ریاست جمهوری است و از سال ۸۷ عملا فعالیت اجرایی این پروژه آغاز شده و هم اینک بیش از سه سال است که حدود ۶۰ کیلومتر آن تکمیل شده و تردد در آن جریان دارد و اجرای ۴۳ کیلومتر باقیمانده این پروژه با مشکل تامین اعتبار روبرو شده است.
از ابتدای سالجاری تا کنون ۳۶ نفر درمحور یزد به بافق کشته و زخمی شده اند که وضعیت حوادث این محور ضرورت دوبانده سازی آن را دو چندان کرده است.
بافق با ۴۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۱۰ کیلومتری یزد قرار دارد.
۷۵۴۳ خبرنگار: اصغر عسکری** انتشار: کاظم شاملو*
@irnayazdd

انتهای پیام /*

منبع

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز