۱۰ درصد جمعیت یزد در حاشیه شهرها زندگی می‌کنند

به گزارش یزدی نیوزمدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری یزد با اشاره به مشکلاتی که در زمینه گسترش حاشیه‌نشینی در شهرها ایجاد می‌شود، گفت: ۱۰ درصد جمعیت یزد در حاشیه شهرها زندگی می‌کنند.
جوادیان‌زاده  در سیصد و بیست و چهارمین نشست شورای اسلامی شهر یزد اظهار داشت: یکی از مهمرتین راهبردها برای افزایش سرمایه عمومی جامعه، ارائه آموزشهای عمومی در زمینه‌های مخلتف از جمله سلامت، قوانین و حقوق شهروندی، قوانین راهنمایی و رانندگی است.

وی افزود: یکی از موضوعات مهم در زمینه مدیریت یک پارچه بحث موازی‌کاری‌هایی است که بعضا در ادارات و نهادهای مختلف وجود دارد.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری یزد تصریح کرد: سازمانهای مختلف الان در نقاط مختلف شهر موارد آموزشی را به صورت پراکنده انجام می‌دهند.

جوادیان‌زاده با بیان این مطلب که لازمه موفقیت در هر کاری توجه به ارائه آموزشهای لازم است، افزود: باید ساماندهی لازم در ارتباط با این فعالیت‌ها انجام شود که از تاثیر بسیار بالایی برخوردار است.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری یزد جمعیت افرادی که در حاشیه شهرهای یزد سکونت دارند را ۱۰ درصد کل جمعیت استان یزد دانست و گفت: باید نسبت به ارائه خدمات لازم به حاشیه‌های شهر انجام شود تا جلوی وقوع آسیب‌های اجتماعی گرفته شود.

وی گفت: افراد زیادی که عمدتا کارگر هستند به لحاظ اینکه استان یزد صنعتی شده و فرصت‌های شغلی زیادی را فراهم کرده، به یزد مهاجرت کرده و درحاشیه شهرها سکونت دارند.

منبع: تسنیم
 

 

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز