یوم الله ۱۳ آبان برگرفته از حادثه عاشورا

یوم الله ۱۳ آبان برگرفته از حادثه عاشورا

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ مراسم راهپیمایی ضد استکباری یوم الله ۱۳ آبان صبح امروز همگام و همراه با سراسر میهن اسلامی با حضور امام جمعه و فرماندار بافق و با شرکت گسترده دانش آموزان ، دانشجویان و اقشار مختلف مردم شهید پرور بافق برگزار شد. شرکت کنندگان در این راهپیمایی مسیر حد فاصل بسیج بافق تا آستان مقدس امام زاده عبدالله (ع) این شهرستان را با سردادن شعار های ضد استکباری همچون مرگ برآمریکا ، مرگ بر اسراییل و با آتش زدن نماد شیطان و پرچم های ننگین آمریکا و اسراییل ضمن محکوم کردن جنایات ضد بشری استکبار جهانی، یکبار دیگر خشم و انزجار خود را از سیاست های خصمانه بیدادگران و ظالمان زمان اعلام نمودند.

فرماندار بافق در این مراسم با اشاره به اینکه ۱۳آبان ماه یادآور حوادثی سرنوشت ساز و آموزنده در تاریخ انقلاب اسلامی است به بیان سرگذشتی از حوادث مهم این روز و نقش موثر امام راحل (ره)پرداخت و اظهارداشت: حضرت امام (ره) در حوادث قبل از انقلاب با حضور پر رنگ خود همواره با لباس رزم در وسط میدان بوده و در این راه فرزند خود را نثار کرد.

سید مهدی طلائی مفدم افزود:این رفتار امام (ره) باعث شد اعتماد و اطمینان مردم نسبت به ولایت و رهبری در پی داشته باشد.

وی اعتماد مردم به ولایت فقیه و رهبری جامعه را نشأت گرفته از قیام عاشورا و حادثه کربلا عنوان کرد و تصریح نمود: اعتماد مردم به ولایت و رهبری از ۱۴۰۰ سال پیش برگرفته شده و این اعتماد باعث شد اسلام در طول تاریخ حفظ و از گزند بیگانگان محفوظ بماند.

طلائی مقدم در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت حفظ آرمان های انقلاب اسلامی از سوی جوانان و دانش آموزان با تلاش در امر تحصیل خود، تاکید کرد و گفت:بذر انقلاب که با فداکاری و از خود گذشتگی های فراوان کاشته شد و جوانه آن در سال ۵۷ شکل گرفت اکنون پس از گذر از حوادث و رویداد های متعددی از جمله حرکت های تروریستی، داعش، تحریم های متعدد و… به درخت تنومندی تبدیل شده است که نگهداری از آن اکنون به دست شما جوانان امروز است.

فرماندار بافق در پایان با گرامیداشت ۱۳ آبان ماه روز ملی مبارزه با استکبار و سالروز تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان پیرو خط امام گفت: ما باید این روز بزرگ را گرامی بداریم و با یادآوری حوادث تاریخی این روز هزینه هایی که برای دستیابی به این انقلاب پرداخت کرده ایم را زنده کنیم و در حفظ آرمان های این نظام و انقلاب کوشا باشیم.

گفتنی است قرائت قطعنامه پایانی راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان و تایید آن توسط شرکت کنندگان پایان بخش این مراسم بود.

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code

محبوبترین اخبار هفته گذشته

  • No posts liked yet.