یزد در جایگاه پنجم پرداخت تسهیلات رفع موانع تولید

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد گفت: این استان در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی در جایگاه پنجم قرار دارد ولی با توجه به رتبه مطلوب استان در بخش صنعت باید تلاش کرد به رتبه بالاتری برسیم.

به گزارش یزدی نیوز،محمدرضاعلمدار یزدی  در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت: دولت از ابتدای اردیبهشت تسهیلاتی را برای رفع موانع تولید در کشور اختصاص داده است.
وی افزود: تاکنون ۴۵۱ جلسه کمیته تخصصی و کارشناسی و ۳۰جلسه اصلی برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی در استان برگزار شده است.
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان یزد اضافه کرد : برای این امر ۲هزار و ۱۰۸مورد در سایت بهین یاب ثبت نام شده که در مجموع یکهزار و ۸۲۲ مورد آن در جلسات این کارگروه مصوب شده است.
به گفته وی دولت در راستای رفع مشکلات واحدهای تولیدی تسهیلاتی در نظر گرفته که به واحدهای زیر ۱۰۰ نفر اشتغال اختصاص پیدا می کند.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزد با بیان این مطلب که استقبال خوبی از این تسهیلات در استان یزد انجام شده گفت: وضعیت ما از لحاظ پرداخت در کشور خوب است و الان رتبه پنجم کشور را به خود اختصاص داده ایم و باید تلاش کنیم که این رتبه در کشور ارتقای بیشتری پیدا کند.
علمدار یزدی ادامه داد : ۸۸۸ فقره مربوط به صنعت، ۸۴۲ مورد سرمایه در گردش، ۳۵۴ مورد سرمایه ثابت و مابقی مربوط به طرح های کشاورزی بوده که تناسب ۶۰به ۴۰درصد در آنها رعایت شده است.
وی درباره تسهیلات ارائه شده هم گفت: تا امروز هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال به۱۶۳ پرونده پرداخت شده که ۱۶ درصد در بخش مبلغ و ۱۴ درصد از تعداد پرونده ها به پایان رسیده است.
این مسئول با اشاره به اینکه ۷۹درصد درخواست های واحدهای تولیدی بانکی بوده است خاطرنشان کرد: پرداخت های بانکی مناسب بود ولی بعد از دو جلسه آخر پرداخت ها به شدت کاهش یافته است.
در این جلسه نمایندگان بانک های استان گزارشی از وضعیت پرونده واحدهای تولیدی و میزان پرداخت تسهیلات به آنها تا صبح امروز ارائه کردند.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز