یزد تابلوی اجرای اقتصاد مقاومتی/توانمندی اقتصادی کشور توهم نیست

یزد ـ وزیر دادگستری از یزد به عنوان تابلوی کشور در زمینه اجرای اقتصاد مقاومتی یاد کرد و گفت: حرکت مقبولی در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی در مجموعه اجرایی و برنامه‌ریزی استان یزد انجام شده است.
یزد تابلوی اجرای اقتصاد مقاومتی/توانمندی اقتصادی کشور توهم نیست

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی صبح امروز در جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان یزد با اشاره به آمارها و برنامه‌های مطرح شده در زمینه اقتصاد مقاومتی در استان یزد اظهار داشت: آمارها نشان می دهد که یزد در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی، سیاست‌های ابلاغ شده از سوی رهبر معظم انقلاب را با جدیت دنبال می‌کند.

پورمحمدی یادآور شد: خوشبختانه در یزد شاهد مدیریت، اجرا و برنامه ریزی مقبولی در زمینه اهداف اقتصادی به ویژه اقتصاد مقاومتی هستیم.

وی بیان کرد: شرایط کشور به سمتی پیش می رود که زمینه های تحقق اقتصاد مقاومتی در حال فراهم شدن است و ظرفیت و زمینه مناسبی در این زمینه در مناطق مختلف کشور وجود دارد.

پورمحمدی عنوان کرد: با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، کشور به ثبات اقتصادی کامل می رسد و اکنون نیز با تدابیر صورت گرفته، ایران در شرایط ثبات اقتصادی و اجتماعی قرار گرفته به نحوی که به اذعان مقامات آمریکایی، حتی فلج کننده ترین تحریم ها نیز نتوانسته ایران را از پای درآورد.

وی بیان کرد: اینکه می بینیم ایران در مجامع بین المللی پذیرفته شده و برای مذاکره با ایران تلاش می کنند، به خاطر به دست آوردن موقعیت اقتصادی و تاثیرگذار در منطقه است و دنیا به این نتیجه رسیده که ایران توانمند است.

پورمحمدی ادامه داد: اگر اقتصاد ایران ضعیف، کوچک، ناتوان و ناپایدار بود، این جایگاه و اقتدار به دست آمدنی نبود زیرا اکنون یکی از شاخصه های قدرت کشورها اقتصاد پایدار و قوی است و این توهم نیست زیرا دنیا درگیر توهمات نیست.

وی تصریح کرد: کشور ما به حدی از توانمندی رسیده که در بحران نفت که تمام کشورهای پولدار دارای نفت با مشکل مواجه شدند، ایران توانست اوضاع را مدیریت کند و در بین همه کشورهای تولیدکننده نفت، شاخص‌های اقتصادی ایران مثب شد.

وزیر دادگستری در بخش دیگری از سخنان خود از بانک‌ها به عنوان یکی از ارکان اقتصاد کشور یاد کرد و افزود: بانکها موتور محرکه تولید هستند و به همین دلیل باید قدرت انعطاف و تعامل بیشتری داشته باشند.

پورمحمدی تاکید کرد: در گذشته بانک‌ها فشار زیادی تحمل کردند اما به هر حال باید از این وضعیت خارج شویم و راهکار خروج از این وضعیت هم باید توسط بانکها طراحی شود.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز