کسی در استان برای وام ازدواج بانک مسکن در صف انتظار نیست/پرداخت بیش از ۲ هزار فقره وام مسکن به یزدی ها

به گزارش یزدرسا؛ مدیر شعب بانک مسکن استان یزد در مصاحبه با یزدآوا؛ با بیان اینکه بانک متبوعش در راستای خدمت گذاری به مردم و جهت کمک به خانه دار شدن آن ها تلاش می کند گفت: تسهیلات اعطائی این بانک در انواع تسهیلات از محل صندوق پس انداز مسکن یکم، تسهیلات از محل خرید اوراق مسکن و حساب پس انداز مسکن جوانان ارائه می شود که البته این بانک تسهیلات قرض الحسنه ازدواج نیز به زوجین اعطا می کند.

شرایط پرداخت، میزان سود و نحوه بازپرداخت انواع تسهیلات مسکن

رضا ده بزرگی در ادامه در تشریح شرایط پرداخت، میزان سود و نحوه بازپرداخت این نوع تسهیلات گفت: تسهیلات از محل حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم که مخصوص افراد فاقد مسکن بوده که به اصطلاح خانه اولی محسوب می شوند بدین گونه است که در ابتدا به منظور فراهم شدن امکان اعطای تسهیلات خرید و ساخت واحد مسکونی، حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم افتتاح شده و باید حداقل مبلغ میانگین ۶ ماهه جهت برخورداری از تسهیلات در مرکز استان ۱۰۰ میلیون و در شهرستانها ۶۷ میلیون ریال باشد.

ده بزرگی سقف تسهیلات در شهرهای بزرگ بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت مانند یزد را ۶۰۰ میلیون و در شهرستان های استان معادل ۴۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و ابراز داشت: نرخ سود این تسهیلات درحال حاضر۹.۵% درصد و در بافت فرسوده ۸ درصد است.

وی افزود: دارندگان حساب‌های صندوق پس‎‎انداز مسکن یکم قادر خواهند بود پس از گذشت حداقل ۱۲ ماه (۲ دوره ۶ ماهه) از تاریخ افتتاح حساب خود با رعایت متوسط موجودی‌های لازم، از سقف تسهیلات با سپرده طرح برخوردار شوند بنابراین اگر سپرده گذاری، در شهر یزد قصد دریافت تسهیلات ۶۰۰ میلیون ریالی را داشته باشد باید مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال و سپرده گذاران در شهر های کمتر از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت جهت اخذ تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریالی، مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال را به مدت یک سال در حساب صندوق پس انداز مسکن یکم سپرده گذاری کنند.

مدیر شعب بانک مسکن در استان یزد با اشاره به این مطلب که حداقل مدت انتظار اولیه برای دریافت تسهیلات مسکن یکم ۱۲ ماه و حداکثر مدت زمان بازپرداخت اقساط آن۱۲ ساله است اظهار داشت: مبلغ اقساط ماهانه در این روش به ازای ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات حدود ۷میلیون ریال و برای تسهیلات ۴۰۰میلیون ریالی در شهرستانها حدود ۴میلیون و ۷۰۰هزار ریال خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: زوجین نیز با افتتاح حساب مستقل و سپرده گذاری مشابه می توانند از ۲ برابری تسهیلات انفرادی فوق یعنی معادل ۱۲۰۰ میلیون ریال در شهر یزد و در شهرستانها تا ۸۰۰میلیون ریال تسهیلات دریافت نمایند.

ده بزرگی در ادامه به تشریح پرداخت تسهیلات مسکن از محل خرید اوراق پرداخت و بیان داشت: سقف این نوع تسهیلات در مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۵۰۰ میلیون ریال و در سایر مناطق شهری ۴۰۰ میلیون ریال است که نرخ سود آن درحال حاضر۱۷.۵ درصد بوده و مدت باز پرداخت حداکثر ۱۲ سال تعیین شده است.

وی درخصوص چگونگی بهره مندی از این نوع تسهیلات هم گفت: متقاضیان استفاده از این تسهیلات می توانند جهت خرید اوراق به هر یک از شعب بانک مسکن یا کارگزاری فرابورس مراجعه کنند.

مدیر شعب بانک مسکن استان یزد تصریح کرد: مبلغ اقساط تسهیلات فوق برای تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی در مراکز استانها و شهرهای با جمعیت ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ماهیانه حدود ۸میلیون و ۳۳۰هزار ریال و برای تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریالی در سایر شهرها ماهیانه حدود ۶میلیون ۶۷۰ هزار ریال است که در این روش نیز زوجین می توانند بصورت اشتراکی اقدام به خرید واحد مسکونی کرده و از سقف تسهیلات در شهر یزد تا مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال و در شهرستانها تا مبلغ ۶۰۰ میلیون ریال بهره مند شوند.

این مقام مسئول در تشریح نوع سوم از تسهیلات بانک متبوعش گفت:در خصوص دریافت تسهیلات از محل حساب پس انداز مسکن جوانان باید گفت این حساب ماهیتاًً یکی از انواع حسابهای سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت بوده که دارنده حساب قادر است با رعایت برنامه سپرده گذاری ارائه شده توسط بانک در بلند مدت با شرایط خاص استثنایی از مزایا و تسهیلات ویژه حساب مذکور برخوردار شود .

وی مدت انتظار دریافت این تسهیلات را بین ۵ تا ۱۵ سال عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: نرخ سود این تسهیلات نیز در حال حاضر ۹ درصد و حداکثر مدت بازپرداخت آن ۲۰ ساله است.

ده بزرگی در خصوص شرایط استفاده از مزایا وتسهیلات حساب پس انداز جوانان هم تاکید کرد: متقاضیان افتتاح این حساب می توانند سپرده گذاری خود را با واریز ماهیانه، سالیانه و یا یکجا در ابتدای دوره انجام دهند.

وی افزود: حداکثر مبلغ تسهیلات پرداختی با سپرده گذاری در حساب پس انداز مسکن جوانان در استان یزد با توجه به تقسیم بندی جغرافیایی در پایان سال پنجم ۵۴۰ میلیون ریال و در پایان سال پانزدهم ۹۰۰ میلیون ریال خواهد بود.

پرداخت بیش از ۲ هزار فقره وام مسکن به یزدی ها

مدیر شعب بانک مسکن در استان یزد با بیان این که از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد ۲۲۷۱ فقره تسهیلات به هم استانی ها پرداخت شده که از این تعداد ۱۲۲۸ فقره در بخش مسکن، ۷۰۸ فقره تسهیلات قرض الحسنه و مابقی در سایر بخش ها بوده است ابراز داشت: البته رکود حاکم بربخش مسکن، عملا استقبال مردم از دریافت تسهیلات را تحت تاثیر قرار داده اما حساب صندوق پس انداز مسکن یکم بانک مسکن با توجه به مبلغ تسهیلات و نرخ آن، مشوق قابل قبولی جهت دریافت تسهیلات بوده و استقبال خوبی از آن صورت گرفته است.

وی در خصوص اینکه تسهیلات این بانک تا چه اندازه می تواند در رونق بخش مسکن موثر باشد اذعان داشت: با توجه به افزایش سقف تسهیلات مسکن در چند مرحله بخصوص در شهرهای کوچک موجب افزایش توان خرید متقاضیان مسکن شده است این تسهیلات می تواند موجب ایجاد رونق نسبی در بخش مسکن شود.

ده بزرگی درباره شرایط پرداخت وام مسکن برای نوسازی بافت های فرسوده هم گفت: سقف تسهیلات قابل پرداخت در حال حاضر در مرکز استان جهت هر واحد ۴۰۰ میلیون ریال و در سایر شهرستانها ۳۰۰ میلیون ریال است که قرارداد مشارکت با متقاضی در ابتدا با نرخ ۱۸% منعقد شده و در صورت پرداخت یارانه از سوی دولت به ۸% تقلیل می یابد بنابراین شهروندانی که قصد احداث و ساخت مسکن در بافت فرسوده شهری را دارند می توانند با مراجعه به اداره کل راه و شهرسازی استان و دریافت معرفی نامه جهت دریافت تسهیلات به بانک مسکن مراجعه کنند.

مدیر شعب بانک مسکن یزد تصریح کرد: بانک مسکن جهت خرید واحدهای مسکونی نوساز احداثی در بافت فرسوده شهری در مرکز استان ۵۰۰ میلیون ریال و در سایر شهرستانها ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات خرید بدون سپرده با نرخ ۱۸% و بازپرداخت ۱۲ ساله پرداخت می کند البته در این روش نیز زوجین می توانند تا پایان بهمن ماه سال جاری از تسهیلات تا سقف ۸۰۰ میلیون ریال در مرکز استان و ۶۰۰ میلیون ریال در شهرستانها هم بهره مند شوند.

صف انتظار دریافت تسهیلات ازدواج در بانک مسکن استان وجود ندارد

ده بزرگی درباره تعداد متقاضیان در انتظار دریافت انواع وام مسکن هم تصریح کرد: به غیر از متقاضیان تسهیلات از محل صندوق پس انداز مسکن یکم که باید حداقل یک سال از زمان افتتاح حساب آن ها سپری شود، صف انتظار دریافت تسهیلات در بانک مسکن استان وجود ندارد و حتی تمامی متقاضیان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج هم که متقاضی دریافت تسهیلات از بانک مسکن بودند طی طرح ضربتی اجرا شده در نیمه اول سال جاری تسهیلات مورد نظر خود را دریافت کردند.

وی در پایان تاکید کرد: هم استانی های عزیز می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به تمام شعب بانک مسکن در سطح استان مراجعه نمایند.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code

محبوبترین اخبار هفته گذشته

  • No posts liked yet.