کاهش ۱۴درصدی واردات استان یزد در ۶ ماه امسال

یزد- ایرنا – معاون فنی گمرک استان یزد گفت: در ۶ ماه نخست امسال واردات کالا به گمرک استان یزد ۵۴ میلیون و ۵۰۰ هزار و ۶۴۳ دلار بوده که از لحاظ ارزش ریالی ۱۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

به گزارش ایرنا ، محمدحسین سلمانی یکشنبه شب در دومین کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان درباره فعالیت های گمرک یزد در ۶ ماه اول امسال و دلایل کاهش واردات استان اظهار کرد: عمده دلیل این موضوع به مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی بویژه کاشی برمی گردد.
وی افزود: در گذشته مواد اولیه این بخش با ارزش بالاتری وارد می شد ولی الان مواد اولیه با ارزش کمتری وارد می شود و همین موضوع سبب کاهش ارزش کالاهای وارداتی شده است.
معاون گمرک استان یزد درباره وضعیت صادرات از طریق گمرک یزد نیز گفت: دراین مدت ۲۲۷ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۶۱۹ دلار صادرات کالا از استان یزد به خارج کشور داشتیم که از لحاظ ارزشی ، کالاهای صادراتی ۱۹درصد کاهش نشان می دهد و در واقع این میزان از ارزش کالاهای وارداتی بیشتر است.
سلمانی ادامه داد: وزن کالاهای صادراتی در این مدت بیش از ۹۸۰هزار تن بوده که در این بخش شاهد افزایش ۶درصدی وزن صادرات استان هستیم که شامل ۱۲۹ قلم کالاست و به ۵۵کشور جهان صادر شده است.
این مسئول تصریح کرد: کاشی با ۸۳ درصد سهم وزنی و ۳۹ درصد سهم ارزشی بالاترین حجم و شمش فولادی با ۲ درصد سهم وزنی و ۳ درصد سهم ارزشی کمترین سهم صادرات استان یزد را به خود اختصاص داده اند.
معاون گمرک استان گفت: مهمترین هدف صادراتی استان یزد کشور عراق است که با بیش از ۷۰ درصد سهم وزنی و ۲۷ درصد سهم ارزشی صادرات استان را دارد.
۱۹۶۸/۶۱۹۷ خبرنگار : محمودرضا رحمانی** انتشار: محمدحسین فلاح تفتی

انتهای پیام /*

منبع

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز