کاسکو: فوتبال ساحلی ایران در جهان نمونه است

نشست مشترک مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران با جان کاسکو رئیس سازمان جهانی فوتبال ساحلی برگزار شد.
کی روش و تاج

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون، نشست مشترکی بین مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران ، جان کاسکو رئیس سازمان جهانی فوتبال ساحلی، پریا شهریاری رئیس دپارتمان فوتبال ساحلی ایران، بهرام رضاییان و احمد عشقان‌ملک مدیران عامل باشگاه‌های پارس جنوبی و مقاومت گلساپوش یزد برگزار شد و در زمینه راهکارهای توسعه‌ای و حمایتی فوتبال ساحلی و همچنین میزبانی مسابقات بین‌المللی توسط ایران بحث و گفت‌وگو شد.

در ابتدای این نشست رئیس سازمان جهانی  فوتبال ساحلی تبریک ویژه‌ای بابت فعالیت‌های فوتبال ساحلی در ایران به مهدی تاج و پریا شهریاری گفت.

جان کاسکو در ادامه گفت: فوتبال ساحلی ایران با توجه به فعالیت‌های بزرگ و زیرساختی در جهان نمونه است. چند ماه پیش ایران بودم و ذهنیت من نسبت به کشور شما بسیار مثبت‌تر از قبل شد چرا که مردمان بسیار خونگرم، صادق و پر هیجانی دارد و ما قصد داریم تا از طریق ورزش جذاب و مفرح فوتبال ساحلی این موضوع را در جهان بازتاب دهیم.

رئیس سازمان جهانی فوتبال ساحلی ادامه داد : اعطای میزبانی مسابقات بین‌المللی یکی از راه کارهای موجود است و با حضور تیم‌های ملی و باشگاهی مطرح جهان در ایران می‌توان پیام صلح و ورزش را به جهان منتقل کرد.

وی افزود : با توجه به ظرفیت بالای فوتبال ساحلی ایران و برنامه‌ریزی‌های مدونی که دارید، ما در کنار شما خواهیم بود و در این راه از هیچ حمایتی دریغ نمی‌کنیم.

کاسکو درباره میزبانی ایران در مسابقات معتبر جهانی گفت : از اقدامات شما در راستای کسب میزبانی مسابقات بین‌المللی کاملاً آگاه هستیم. همان‌طور که شما گفتید مسابقات مقدماتی جام جهانی فرصت خوبی است و من هم با شیخ سلمان دراین‌باره صحبت می‌کنم تا میزبانی این مسابقات به ایران داده شود.

رئیس سازمان جهانی فوتبال ساحلی تاکید کرد: ما به هیچ‌وجه موافق برگزاری مسابقات مهم مقدماتی جام جهانی در کشور مالزی نیستیم، چرا که این کشور در زمینه فوتبال ساحلی فعال نیست در صورتی که ایران دارای لیگ‌های برتر، دسته یک، جوانان، نوجوانان، فستیوال و همچنین مسابقات لیگ بانوان است. در حال حاضر در امارات شاهد حضور پر شور تماشاگران ایرانی هستیم که چه جو زیبایی در ورزشگاه دبی ایجاد کرده‌اند که از پتانسیل‌های بسیار خوب ایران در صورت میزبانی مسابقات به شمار خواهد رفت.

مهدی تاج در گفت‌وگوی خود با جان کاسکو گفت: ما نگاه ویژه‌ای به فوتبال ساحلی داریم و در فدراسیون فوتبال ایران رشته فوتبال ساحلی یکی از اولویت‌های اصلی ما به‌شمار می‌رود.

وی ادامه داد: ظرفیت فوتبال ساحلی کشورمان بسیار بیشتر از جایگاه فعلی‌اش در سطح جهان است که به همین منظور سرمایه‌گذاری عظیمی را برای آن درنظر گرفته‌ایم.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران افزود: در نظر داریم تا میزبانی تورنمنت‌های بزرگی مانند همین جام بین قاره‌ای جهان را در ایران داشته باشیم. به همین منظور مدیران عامل دو باشگاه پیشرو از لیگ برتر کشورمان نیز در اینجا حضور دارند تا با کمک آنها و به‌طور ویژه شما، نخستین فاز از برنامه‌ریزی‌های توسعه‌ای خود را عملی کنیم. البته این اتفاق مستلزم همکاری و حمایت‌های ویژه شما است.

تاج در پایان تاکید کرد: مکاتبات لازم درخصوص میزبانی مسابقات مقدماتی جام جهانی را با کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) انجام داده‌ایم. در این زمینه با شیخ سلمان نیز جلساتی را برگزار خواهم کرد تا این اتفاق بزرگ در میزبانی مسابقات جهانی را رقم بزنیم.

انتهای پیام/

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز