پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد به مناسبت درگذشت آیت الله موسوی اردبیلی

پیام تسلیت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد به مناسبت درگذشت آیت الله موسوی اردبیلی
 

إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ

رحلت فقیه عالیقدر آیت الله سیّد عبد الکریم موسوی اردبیلی که سالیان دراز عمر با ارزش خود را در راه تحصیل علوم دینی و اسلامی و تربیت طلاب و شاگردان مکتبی گذاشت را به جامعه روحانیت معزز، حوزه های علمیه، عموم مردم متدین و خاصه مقلدین آن جناب تسلیت می گویم.

آیت الله موسوی اردبیلی در دوران انقلاب اسلامی، یار و یاور همیشگی رهبر کبیر انقلاب بشمار می رفت و در زمینه های مختلف آن بزرگ مرد را یاور بود. در زمان مسئولیت عالی ترین مقام قوه قضائیه جهت بهبود دستگاه قضاء و اجرائی شدن قوانین اسلامی در آن دستگاه تلاش وافری مبذول داشت.علاوه بر آن همّت ایشان برای ساخت مدرسه، مسجد و اماکن فرهنگی باید نشان از طبع بلند و اراده سترگ و کوشش خستگی ناپذیر ایشان در امور زیر بنایی فرهنگی دانست.

آیت الله موسوی اردبیلی در مقام امام جمعه تهران با زبانهای فارسی و عربی خطبه های غرّائی جهت شناساندن هر چه بیشتر انقلاب اسلامی ایراد می فرمود که بارها مورد تأیید امام خمینی(ره) قرار می گرفت و در آن زمان تأثیرات عمیقی بر مردم کشورهای عربی حوزه خلیج فارس داشت.

ایشان پس از پایان دوره هشت ساله ریاست دستگاه قضا به جایگاه اصلی خود یعنی حوزه علمیه قم بازگشت و طلاب و مشتاقان علم و فقاهت را از کمالات خود بهره مند ساخت . خدایش رحمت کند که مرد علم و عمل و سیاست و ایمان بود و علم خویش را در مسیر انقلاب و اهداف مقدس امام امت نهاد و در این راه از هیچ کوششی دریغ نورزید. خداوند او را با اجداد طاهرینش محشور کند و درجاتش را در اعلی علیین متعالی فرماید.

«سایه مقام معظم رهبری مستدام باد»

ومن الله التوفیقمحمد رضا ناصرینماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز