پیام استاندار یزد به مناسبت دهه بزرگداشت و ترویج وقف

پیام استاندار یزد به مناسبت دهه بزرگداشت و ترویج وقف
بسم الله الرحمن الرحیم
المال والبنون زینه الحیاه الدنیا و الباقیات الصالحات خیر عند ربک ثوابا و خیر املا
( دارایی و فرزند پیرایه های این زندگانی دنیاست و کردارهای نیک که همواره برجای می مانند نزد پروردگارت بهتر، امید بستن به آنها نیکوتر است ) آیه¬ی ۴۶ سوره کهف
 
وقف یکی از ارزشمندترین و ماندگارترین مظاهر احسان و نیکوکاری و خدمت به مردم و همنوعان و کمک به مصالح جامعه و به بهبود امور فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است. سنت حسنه¬ای که درسیره پیغمبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) هم دیده می¬شود. این سنت حسنه دارای کارکردهای متنوع و گوناگونی است که بخشی از توسعه درون¬زا به ویژه در مناطق روستایی تحت تأثیر نهاد وقف شکل گرفته است.
ترویج این سنت و ترغیب مردم جامعه در عمل به آن، پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در کشور مورد توجه قرار گرفت، سنتی که با گسترش آن، بسیاری از مشکلات مردم و دردمندان را حل خواهدکرد. امروز نیز این مهم با ایجاد زمینه¬های بروز مسئوولیت¬پذیری اجتماعی و تبدیل سنت وقف به یک سرمایه عظیم اجتماعی در دست اقدام است.
گسترش جوامع انسانی و افزون شدن نیازهای اجتماعی مستلزم توسعه کارکردهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی موقوفات است لذا لازم است ظرفیت سازی¬های بیشتری نسبت به موقوفات بعمل آید تا برای رفع نیازهای روز استفاده گردد. موقوفاتی که امروزه برای کمک به امر آموزش و پژوهش، درمان بیماری¬های خاص و پزشکی و ترویج دین و فرهنگ مذهبی مورد توجه واقفین قرار گرفته است.
اینجانب ضمن گرامیداشت دهه وقف و تقدیم سلام و درود بر روح بلند واقفان خیر اندیش دیار دارالعباده و دارالعلم یزد، رجاء واثق دارم با تلاش و کوشش متولیان و کارگزاران اداره کل اوقاف و امور خیریه و با همت خیرین خداجو شاهد احیا و توسعه روزافزون این احسان ماندگار در استان یزد باشیم.
 
سیدمحمد میرمحمدی
استاندار یزد
 

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز