پیام استاندار و رییس مجمع نمایندگان استان به مناسبت ۱۳ آبان

یزد – ایرنا – استاندار یزد و رییس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در پیام های جداگانه ای ۱۳ آبان ماه روز استکبارستیزی را گرامی داشتند.

به گزارش ایرنا، در پیام سیدمحمد میرمحمدی آمده است: در تاریخ انقلاب اسلامی، یوم الله ۱۳ آبان روزی حساس، خاطره انگیز و بیاد ماندنی است که حضرت امام خمینی(ره) در برابر قرارداد ننگین کاپیتولاسیون فریاد هیهات من الذله برآورد و آغازگر نهضتی بزرگ شد و رژیم تا دندان مسلح شاه را به وحشت افکند.
در این پیام افزوده شده: روزی که رژیم خشمگین شاهنشاهی در اوج انقلاب اسلامی فریاد حق خواهی دانش آموزان و دانشجویان را با گلوله های آتشناک خاموش ساخت اما موج بیداری مردم به سقوط رژیم موروثی شاهنشاهی و پیروزی انقلاب اسلامی انجامید.
میرمحمدی یادآور شده: در سال ۱۳۵۸ در چنین روزی انقلابی بزرگتر از انقلاب اول به دست دانشجویان پیرو خط امام رقم خورد و خشم آمریکا را برانگیخت و موجب گردید جهانخواران به عظمت قیام اسلامی و همت بلند امت اسلامی و رهبری پیامبر گونه حضرت امام آگاه شوند.
در پایان پیام استاندار یزد آمده است: روز مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز را به همه جوانان و دلاور مردان بسیجی و مردان و زنان شرافتمند میهن اسلامی تبریک عرض می کنم و به وجود دانش آموزان عزیز، این آینده سازان بزرگ میهن اسلامی و بلکه تمدن جدید اسلامی افتخار می کنم.
***
رئیس مجمع نمایندگان استان یزد ونماینده مردم شهرستان اردکان ر مجلس شورای اسلامی نیز به همین مناسبت در پیامی عنوان کرد: ۱۳ آبان هر سال یادآور فریاد ظلم ستیزی دانش آموزان و دانشجویانی است.
محمدرضا تابش در این پیام افزوده: ۱۳ آبان یادآور فریاد ظلم ستیزی دانش آموزان و دانشجویانی است که برای رویش انقلاب و شکستن هیمنه پوشالی مستکبران؛ وارد عرصه شدند و به سهم خویش نقش ماندگاری در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی ایفا نمودند.
وی اظهار کرد: این رویداد که برگی از تاریخ کشور را تشکیل می دهد؛ دارای پیام و درس هایی برای همه بخصوص نسل جوان است که ضرورت هوشیاری در برابر توطئه های دشمنان و تقویت وحدت و خودباوری و استقلال طلبی، از مهمترین پیام های آن است.
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز، ابراز امیدواری کرده مسئولان امر نیز بتوانند به نحو شایسته، روحیه مقاومت و استکبارستیزی را برای دانش آموزان و آینده سازان کشور تبیین و الگوسازی کنند.
۷۵۴۴/ ۶۰۱۴/ خبرنگار: مژگان دشتی ** انتشار: کاظم شاملو*
irnayazdd@

انتهای پیام /*

منبع

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز