پیاده‌روی اربعین نمایش بزرگترین گردهمایی دنیا است

یزد ـ امام جمعه ابرکوه، پیاده روی اربعین را نماد و نمایش بزرگترین گردهمایی دنیا دانست و گفت: این گردهمایی مجالی برای جوشش چشمه جوشان محبت حسینی است.
پیاده‌روی اربعین نمایش بزرگترین گردهمایی دنیا است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ابرکوه با اشاره به درپیش بودن اربعین حسینی اظهار داشت: اربعین روز شکوفایی گل غنچه های عاشورایی و جوشش چشمه جوشان محبتت حسینی است که دلها را به خود جذب کرده  و میلیون ها انسان عاشق را از اقصی نقاط جهان به قبله گاه دلها کشانده و بزرگترین گردهمایی دنیا را به نمایش می گذارد.

وی با بیان اینکه باید بر ملت بزرگ و انقلابی ایران درود فرستاد  که به حرکت عظیم راهپیمایی اربعین مسلمانان معنای مقاومت بخشید و نشان داد که ایستادگی در برابر بدخواهان، روحیه ای حسینی می خواهد، گفت: مؤلفه های این خیل عظیم انسانی علاوه بر شیعیان، جمعی از سوگواران اهل سنت و جمعی از پیروان آیین مسیحیت هستند که در جمع راهپیمایان از سیمای جمهوری اسلامی شاهد حضورشان بودیم.

مسئولان کشور فریادرس مظلومان جهان باشند

حسینی تأکید کرد: دولت باید همچنان نسبت به عزاداران حسینی در عراق و دیگر کشورها حمایت خود را اعمال کند و مسئولان ما نباید در برابر مظلومیت شیعیان نیجریه که تحت شدیدترین رفتارهای ارتش فاشیت این کشور که به تحریک سلفی های تکفیری در مراسم عزاداری به خاک و خون کشیده می شوند، موضع انفعالی داشته باشد.

خطیب جمعه ابرکوه افزود: ایران اسلامی محل اتکا مظلومین جهان است و مسئولان کشور باید فریاد محکومیت حکومت و ارتش جنایتکار نیجریه علیه شیعیان فراموش شده و شیخ مظلوم زکزاکی را به گوش مجامع جهانی و ملت های آزاده برسانند.

خبرنگار شهید ایرانی نماد خط اصلی انقلاب است

امام جمعه ابرکوه در بخش دیگری از سخنان خود، شهید خزاعی را نمادی از خبرنگار انقلابی دانست که در معرکه جهاد، خط مقدم مقاومت را با مرکب خون به تصویر کشید و جبهه استکبار و پیاده نظام های تکفیری آنان را رسوا کرد.

وی افزود: این جریان که نمادش شهید خزاعی است، همچنان خط اصلی انقلاب است که به لطف خدا در راهپیمایی عظیم اربعین، هوشمندی، بصیرت علوی و فاطمی و شور عاشورایی و اربعینی را به نمایش می گذارد و خیل عظیم امت اسلامی را در جریان مقاومت مشارکت می دهد.

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به درگذشت خانم دباغ از مبارزین باسابقه انقلاب اظهار داشت: در گذشت این مرحومه که یکی از شخصیت‌های برجسته دوران انقلاب تاکنون بود و در راه حمایت از حضرت امام و مقام معظم رهبری و مقابله با بدخواهان ضد انقلاب هرگز سرازپا نمی شناخت.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز