پیاده‌روی اربعین حسینی مانور قدرت نرم اسلام و مکتب تشیع است

یزد ـ معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد با اشاره به حضور گسترده ارادتمندان به امام حسین (ع) در پیاده‌روی اربعین گفت: پیاده‌روی اربعین حسینی مانور قدرت نرم اسلام و مکتب تشیع است.
حرم حضرت اباعبدالله(ع) در آستانه اربعین حسینی

حجت‌الاسلام علی کارگر در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در فرهنگ شیعه به مناسبت چهلمین روز درگذشت یا شهادت عزیزان مراسمی به نام اربعین برگزار می‌شود، اظهار داشت: در اعداد رموزی نهفته‌ که یکی از این اعداد اربعین است که در آن مفاهیم بسیاری وجود دارد.

وی افزود: بیشتر انبیاء در سن ۴۰ ‌سالگی به پیامبری مبعوث شده‌اند، در روایت آمده است که اگر انسان چهل شبانه‌روز اعمال خود را برای خدا خالص کند، درب‌های حکمت بر روی قلب او گشوده می‌شود و … که این‌ها همه نشان از جایگاه عدد اربعین دارد.

کارگر با اشاره به بزرگداشت اربعین حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بیان کرد: بنابر روایت تاریخی، در اربعین امام حسین (ع) جابرابن عبدالله انصاری با پای پیاده به زیارت آن حضرت مشرف شد.

وی اضافه کرد: همچنین بنابر روایتی در روز اربعین کاروان خاندان آن حضرت در بازگشت از اسارت به کربلا رسیدند و در آن مکان به عزا و ماتم پرداختند.

کارگر افزود: در سیره علما چنین آمده است که همزمان با فرا رسیدن اربعین امام حسین (ع) مسیر نجف تا کربلا را پیاده طی می‌کردند.

وی با اشاره به اعمال روز اربعین (ع) گفت: امام حسن عسکری (ع) از قرائت زیارت اربعیعن به‌عنوان یکی از نشانه‌های مومن یاد می‌کند که باید به این امر اهتمام جدی داشته باشیم.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان با بیان اینکه در طول تاریخ عده‌ای به دنبال خاموش کردن پیاده‌روی اربعین بوده‌اند، اظهار داشت: با حضور گسترده عاشقان و ارادتمندان به آن حضرت شاهد احیا و گسترش این حرکت عظیم هستیم.

وی با اشاره به حضور گسترده ارادتمندان به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در پیاده‌روی اربعین گفت: پیاده‌روی اربعین حسینی مانور قدرت نرم اسلام و مکتب تشیع است.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز