پروژه دوبانده سازی جاده ده بالا-طزرجان در انتظار تامین بودجه

به گزارش یزدرسا، ده بالا و طزرجان دو روستای خوش آب و هوای شهرستان تفت هستند که تحسین تمامی گردشگران و بازدید کنندگان را بر می‌انگیزد واین دو روستای معروف استان یزد با مناظری بسیار زیبا و هوای خنک خود در تابستان تداعی کننده مناظر زیبای طبیعت شمال در قلب کویر است.

مدتی است که در این مسیر پروژه دوبانده سازی در حال اجرا است. رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تفت در گفتگو با خبرنگار صبح تفت در رابطه با دو بانده سازی جاده کوهستانی ده بالا-طزرجان گفت: این جاده، جاده فرعی محسوب می شود که بنابرشرایطی خاص ییلاقی بودن و گردشگرپذیر بودن قرار است به دو مسیر جداگانه رفت و برگشت تبدیل شود.

«غلامرضا فلاح» با بیان اینکه ایمن سازی این مسیر در آخرین سفر استانی دولت دهم به استان یزد مصوب شد که به خاطر کمبود اعتبار پیشرفت چندانی نداشت و تنها ایمن سازی ۶ کیلومتر ورودی مسیر آن آغاز شد.

وی با بیان اینکه در سالجاری دو بانده سازی کل این مسیر از محل اعتبارات ملی در دستور در کار قرار دارد، ادامه داد: کل طول این مسیر ۱۶ کیلومتر است که هنوز اعتبار کافی برای انجام دو بانده سازی آن تخصیص نیافته است.

رییس اداره راهداری تاکید کرد: عملیات اجرایی تنها در مجموعاً ۶ کیلومتر ورودی این جاده از خروجی شهر تفت تا ورودی بام تفت به صورت دو مسیر ۳ کیلومتری انجام شده که ۳ کیلومتر آن آسفالت ریزی شده و ۳ کیلومتر آن خاک برداری و انفجار صورت گرفته است و به علت پرداخت نشدن مطالبات پیمانکار در این همین مرحله باقی مانده است.

فلاح، میزان اعتبار مورد نیاز برای دو بانده سازی کل طول ۱۶ کیلومتر را حدود ۱۰ میلیارد تومان پیش بینی و خاطرنشان کرد: پیمانکار توانایی و ظرفیت انجام پروژه را درکمترین زمان دارد اما مشکل اصلی روند کند اجرایی پروژه کمبود اعتبار است.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز