پرداخت ۵۹میلیارد ریال صدقه توسط مردم استان یزد

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد از پرداخت ۵۹میلیاردو ۲۵۷ میلیون ریال صدقه توسط مردم استان یزد در ۱۰ماهه امسال خبر داد و گفت این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل چهاردرصد رشد داشته است.

به گزارش یزدی نیوزرضا زارع زاده  اظهار کرد: این میزان صدقه از طریق۱۷۶ هزار صندوق کوچک، متوسط و بزرگ جمع آوری شد.
زارع زاده بابیان اینکه به طور متوسط ماهانه پنج میلیارد و۸۵۰میلیون ریال صدقه در استان یزد جمع آوری می شود ادامه داد: پرداخت صدقات در حل مشکلات نیازمندان و محرومان جامعه بسیار موثر است وبرای امورات مسکن ، جهیزیه ، تحصیلی ودرمان مدد جویان هزینه می شود.
وی ادامه داد: خیران یزدی دراین مدت بیش از ۱۰۸ میلیارد ریال به نیازمندان در قالب طرح های مختلف مشارکت‌ مردمی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و سایر نیازمندان کمک کردند.
زارع زاده اضافه کرد: یکی از رویکردهای اصلی کمیته امداد را جذب کمک‌های خیران و نیکوکاران در راستای کمک به اقشار نیازمند و محروم جامعه بر شمرد و افزود: در ده ماهه امسال بیش از ۵۶ میلیارد و ۸۰ میلیون ریال از کمکهای مردمی در قالب زکات واجب و مستحب جمع آوری شد.
این مسئول با بیان اینکه کمک های اهدایی خیران طبق نیت آنان هزینه می شود، ادامه داد: هم اکنون ۲۷ هزار و ۲۵۲ خانوار تحت حمایت در قالب ۵۱ هزار و ۳۲۱ نفر از خدمات تک و چند خدمتی این نهاد استفاده می کنند.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز