پرداخت تسهیلات رونق تولید آزمونی برای بانک‌ها خواهد بود

یزد ـ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: پرداخت تسهیلات رونق تولید نوعی آزمون و اعتبارسنجی برای بانک‌ها خواهد بود بنابراین بانک‌ها به وظایف خود به درستی عمل کنند.
پرداخت تسهیلات رونق تولید آزمونی برای بانک‌ها خواهد بود

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا علمدار یزد، پنجشنبه شب در مراسم روز ملی صادرات با تأکید بر اینکه بانکها باید با فضای جدیدی که بر کشور حاکم شده همراه شوند و نقش تأثیرگذار خود را در دستیابی دولت به اهداف اقتصادی و رونق تولید ایفا کنند، اظهار داشت: بانک ها باید هرچه سریع تر موارد نارضایتی را برطرف و تسهیلات مصوب را پرداخت کنند.

وی افزود: پرداخت تسهیلات رونق تولید نوعی آزمون و اعتبارسنجی برای بانک ها خواهد بود و مشخص خواهد شد که در راه رفع مشکلات معیشتی مردم و تقویت اقتصاد کشور، کدام بانک پیشرو بوده است و همراهی بیشتری داشته است.

علمدار یزدی با اشاره به دومین سال حضور خود در مراسم گرامیداشت صادرکنندگان نمونه استان یزد بیان کرد: بیش از یک سال از اجرایی شدن توافق ایران با قدرت های جهانی می‌گذرد، بدون تردید اکنون زمانی است که باید مسائل را موشکافانه و دقیق بررسی کنیم، پیشرفت هایی که حاصل شده را با قدرت ادامه دهیم و موانعی که هنوز پیش پای فعالان اقتصادی است را برطرف کنیم.

وی ادامه داد: رفع محدودیت های بین المللی در کنار برنامه های اقتصادی دولت، همواره دو هدف مهم دستیابی به تورم تک رقمی و ثبات در قیمت ها و  رشد اقتصادی فزاینده را دنبال می‌کرد که روند کاهشی نرخ تورم از همان سال آغازین دولت شروع شد، به گونه ای که در سال جاری به تورمی تک رقمی دست یافتیم.

علمدار یزدی افزود: هدف دیگر، دستیابی به رشدی بود که حرکت به سمت اهداف سند چشم انداز را محقق کند، در همین رابطه دولت سیاست های زمان بندی شده ای را برای طرف های اقتصاد برنامه ریزی کرد و تحریک تقاضا با شیوه های مختلف از سال گذشته آغاز شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد سیاست های حمایتی دولت در سال ۹۵ را سیاست حمایت از طرف عرضه اقتصاد عنوان کرد و گفت: اختصاص بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش تولید، جانی دوباره بر پیکره اقتصاد کشور دمید.

وی، سهم استان یزد از تسهیلات رونق تولید را کم سابقه خواند و تصریح کرد: نزدیک به ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید برای هزار و ۱۹۶ واحد تولیدی مصوب شده که در بین استان های کشور رقمی کم سابقه و ارزشمند است و در حال حاضر در مرحله پرداخت توسط بانک های عامل است.

علمدار یزدی با اشاره به گزارش اخیر صندوق بین المللی پول، گفت: بدون تردید ورود این نقدینگی به حوزه تولید، موجب افزایش سرعت گردش پول، رونق تولید، تسویه بدهی ها، افزایش قدرت خرید و در نهایت رشد اقتصادی خواهد شد، چنان که صندوق بین المللی پول در گزارش اخیر خود تورم اقتصاد ایران را یک رقمی و نرخ رشد را در سال ۹۵، چهار تا پنج درصد پیش بینی کرده است.

وی تصریح کرد: مجموعه این اطلاعات باعث می شود تا نگاه علمی و منصفانه ای نسبت به دستاوردهای بزرگ و مهم اقتصادی دولت داشته باشیم، البته مسلم است که به دلیل ماهیت موضوعات اقتصادی، زمان بیشتری لازم است تا اثر کامل این تغییرات بر کل جامعه ایجاد شود.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز