پایاب‌های قنات قدیمی زارچ برای بازدید گردشگران آماده‌سازی شد

یزد ـ فرماندار یزد با اشاره به وجود آلودگی‌های زیست محیطی در قنات زارچ به عنوان طولانی‌ترین قنات دنیا گفت: البته پایاب‌های این قنات برای بازدید گردشگران آماده سازی شده است.

پایاب‌های قنات قدیمی زارچ برای بازدید گردشگران آماده‌سازی شد

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری پیش از ظهر امروز در جلسه شورای بهداشت شهرستان یزد با اشاره به وجود برخی آلودگی ها در قنات قدیمی و تاریخی زارچ اظهار داشت: ورود فاضلاب خانگی به قنات زارچ، این قنات تاریخی و قدیمی را دچار مشکل کرده که امیدواریم مسئولان میراث فرهنگی و محیط زیست برای رفع این مشکل هرچه سریعتر چاره اندیشی کنند.

وی بیان کرد: البته پایاب‌های این قنات در شهر یزد برای بازدید گردشگران آماده سازی شده اما امیدواریم مشکلات این قنات به عنوان طولانی ترین قنات دنیا در همه مناطق به طور کامل برطرف شود.

سالاری از وجود قنات‌ها به عنوان جاذبه های گردشگری در یزد یاد کرد و افزود: بازدید از پایاب‌های قنات زارچ مورد استقبال گردشگران قرار گرفته و می توان از این امر به عنوان یک فرصت در گردشگری یزد استفاده کرد.

فرماندار یزد در مورد دیگر مشکلات محیط زیستی در شهرستان یزد از جمله آلودگی هوا اظهار داشت: لازم است مسئولان محیط زیست نظارت ویژه ای بر آلاینده ها داشته باشند و با متخلفان در این زمینه برخوردهای قانونی لازم را انجام دهند.

سالاری بر لزوم مشارکت مردم در طرح های زیست محیطی تاکید کرد و افزود: به طور قطع هر جا که مردم پای کار بیایند، نتایج بهتری حاصل خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان یزد خواست همان‌گونه که امور خود را با استفاده از اعتبارات شهرستان پیش می برند، نسبت به جذب اعتبارات ملی نیز اهتمام داشته باشند.

رعایت اخلاق اسلامی در برخورد با ارباب رجوع، همکاری دستگاه‌های اجرایی برای رفع چالش‌ها در زمینه خدمت رسانی به مردم و … از دیگر مسائل مطرح شده در این جلسه بود.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code

محبوبترین اخبار هفته گذشته

  • No posts liked yet.