ولایت فقیه مبنای اجرای احکام الهی در جامعه است

ولایت فقیه مبنای اجرای احکام الهی در جامعه است
 

 آیت‌الله محمدرضا ناصری در مراسمی که در مرکز اسلامی امام رضا(ع) برلین آلمان برگزار شد اظهار داشت: یکی از افتخارات شیعیان مکتب اهلبیت این است که در طول تاریخ در دنیا از هیچ کس حتی از زبان دشمنان و کسانی که اهلبیت(ع) را به عنوان امام قبول ندارند یا حتی مسلمان نیستند درباره ائمه معصومین(ع) اشکال، ایراد یا عادت بدی مطرح نشده است.

وی خاطرنشان کرد: این از افتخارات ماست که قایل به امامت کسانی هستیم که حتی یک لحظه غیر از خدا را نپرستیدند، معصیت خدا و بر خلاف نظر خدای متعال حرکت نکردند و هیچ وقت از عبادت خدا و خدمت به مردم و راهنمایی ایشان دریغ نکردند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: ما قائل هستیم به اینکه امام بعد از پیامبر اکرم(ص) که نوبت وحی تمام شد که مامور شد دستورات خدا را به ما ابلاغ کند و در جامعه پیاده کند.

آیت الله ناصری با اشاره به اینکه پیامبر اکرم(ص) خاتم پیامبران هستند و ابلاغ رسالت و پیاده کردن دستورات خدا در جامعه دو اقدام بسیار مهم آن حضرت بود، عنوان کرد: دستوراتی که از ناحیه خدا آمده هم عبادی، اجتماعی، سیاسی، قضایی، امربه معروف و نهی از منکر، جهاد و مجموعه مواردی است که اجتماع مسلمانها را سر و سامان می‌دهد.

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه پیاده کردن احکام اسلام با گستردگی که دارد نیاز به یک حاکمیت دارد، عنوان کرد: پیامبران دیگر اینطور بودند که دستورات را ابلاغ می‌کردند اما مامور پیاده کردن نبودند چون احکام و دستورات خدا تمام شده سلسله پیامبران قطع شده است.

وی که در دوران تبعید حضرت امام خمینی(ره) در کنار آن حضرت بود، عنوان کرد: کار نبوت به وسله اجرای احکام الهی و تشکیل حکومت اسلامی به پایان رسید.

وی خاطرنشان کرد: پس وقتی فرصت پیامبر تمام شد رسالتش تمام شده اما اجرای این احکام تا قیامت نیاز به امامانی دارد که آنرا پیاده کنند و مردم بدون اطلاع نمانند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد تصریح کرد: کسانی که می‌خواهند به عنوان جانشینان پیامبر(ص) باشند باید عالم به قران باشند و این درس را از پیامبر گرفته، عادل، مدیر، شجاع باشند و از احکام اسلام دفاع کنند.

آیت الله ناصری خاطرنشان کرد: این افراد باید معصوم باشند و گناه نکنند تا جامعه از آلوده شدن به گناه مصون بماند و بتوانند احکام را پیاده کنند، بعد از پیامبر باید کسی سکاندار باشد که او اولا عالم و معصوم و عادل باشد و ثانیا گناه نکند و تشخیص چنین انسانی فقط توسط پیامبر امکان‌پذیر است.

وی ادامه داد: بر پیامبر اکرم(ص) واجب است از نظر عقل و شرع که برای ادامه اسلام کسی را برای خودش معرفی کند چرا که اگر این کار را نکند همه زحماتش هدر می‌رود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: اگر کسانی بگویند که پیامبر بعد از خودش لازم نیست کسی را معرفی کند، این جفا است و اگر بگویند پیامبر کسی را معرفی نکرده بر خود پیامبر جفا کرده‌اند و این از شان ایشان دور است.

وی ادامه داد: پیامبر اکرم(ص) از جانب خداوند ۱۲ امام را معرفی کرده تا قیامت هدایت جامعه را بر عهده داشته باشند و از این ائمه ۱۱ امام آمده‌اند و برای اسلام تلاش کرده‌اند و به شهادت رسیده‌اند و اگر غیر از این بود الان از اسلام چیزی باقی نمانده بود.

آیت الله ناصری با اشاره به اینکه امام دوازدهم هم مانند خورشید پشت ابر مردم را هدایت می‌کنند، بیان کرد: در زمان غیبت امام زمان(عج) هم باید احکام اسلام پیاده شود و برای این موضوع به دستور امام زمان(عج) کسانی معین شده‌اند که به عنوان نائبان ایشان مردم از انها تبعیت کنند.

امام جمعه یزد گفت: ولایت فقیه که حضرت امام خمینی(ره) انقلاب را بر اساس آن بنا کردند هم بر همین مبنا است و برای آن همان ویزگی‌های حاکم فقیه،عالم، مدبر، مدیر و شجاع در نظر گرفته شده است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: اینکه امام رضا(ع) حدیث سلسله الذهب را بیان می فرمایند، معنایش این است که کسانی که با کلمه “لا اله الا الله” در زمره اسلام قرار می‌گیرند، زمانی دینشان کامل می‌شود از امامان حق تبعیت کنند تا انحرافی پیش نیاید.

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز