واسپاری افزون بر یکهزار جلد پایان نامه دانشگاه آزاد به مرکزاسناد یزد

یزد – ایرنا – دانشگاه آزاد اسلامی یزد یکهزار و ۲۷۱ پایان نامه دانشجویی را به صورت مجلد در مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان واسپاری کرد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد، این پایان نامه ها مربوط به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی یزد است.
پایان نامه های انتقالی شامل موضوعات مدیریت، کامپیوتر، هنر و معماری، حسابداری و اقتصاد، نساجی و پلیمر، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم پایه، فنی و مهندسی است که پس از گذراندن مراحل فهرست نویسی و آرشیو از طریق ثبت در سامانه الکترونیکی اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور در اختیار پژوهشگران قرار می گیرد.
بر اساس قانون، کلیه دانشگاه ها و مراکز علمی موظفند تا نسخه ای از پایان نامه دانشجویی مربوط به تحصیلات تکمیلی را برای ثبت در کتابخانه ملی به این مرکز ارایه دهند.
مرکز اسناد و کتابخانه ملی نیز با به کارگیری روش های استاندارد اطلاع رسانی، امکانی را ایجاد کرده است تا علاوه بر حفظ حقوق معنوی پدید آورندگان، زمینه های استفاده محققان از این پایان نامه ها فراهم شود.
مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد به منظور گردآوری، ساماندهی و اطلاع رسانی اسناد و مدارک استان در سال ۱۳۸۰ تاسیس شد.
این مرکز وظیفه شناسایی، جمع آوری، ارزشیابی، طبقه بندی و حفظ و نگهداری اسناد ادارات و نهادها و همچنین اسناد اهدایی خانواده ها را برعهده دارد که همه اسناد راکد بعد از شناسایی، به دو دسته امحایی (غیرضروری) و انتقالی (ضروری) تفکیک می شوند و اسناد ضروری برای نگهداری به سازمان اسناد منتقل می شود.
مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد در خانه تاریخی لاری ها در محله قدیمی فهادان و در دل بافت تاریخی شهر یزد قرار دارد.
۷۵۳۲/ ۶۰۱۴/ تنظیم کننده: سعید صادقی مقدم** انتشار: کاظم شاملو*

انتهای پیام /*

منبع

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز