معاون وزیر دادگستری: اجرای طرح نظام سلامت نمونه بارز حقوق شهروندی است

یزد – ایرنا – معاون حقوق بشر وزیر دادگستری گفت: از بارزترین نمونه‌های تحقق حقوق شهروندی اجرای نظام سلامت است که مردم کمتر از هفت درصد هزینه‌های درمان را پرداخت می‌کنند.

به گزارش ایرنا ، محمود عباسی روز سه شنبه در جلسه شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه حقوق شهروندی یکی از راهبردهای اساسی دولت است افزود: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ، قانون اساسی کشور ما به بهترین نحو ممکن در یک فصل به حقوق شهروندی پرداخته است.
این مسئول اظهار داشت: از اقدام های انجام گرفته در زمینه تحقق حقوق شهروندی در کشور راه اندازی کلینیک‌های حقوق شهروندی است که با همکاری شوراهای اسلامی که انجام می‌شود.
عباسی تصریح کرد: حقوق شهروندی در کشور ما در حالی انجام می گیرد که در غرب با وجود ادعاهای زیاد به ۲کشور اسلامی با دلایل واهی حمله می‌کنند.
معاون حقوق بشر وزیر دادگستری با اشاره به اینکه در کلام وحی به نحو شایسته به کرامت انسانی توجه شده و همواره مورد عنایت است اظهار داشت : همه دولت ها موظف به تامین و اجرای حقوق شهروندی هستند و باید روز به روز به آن توجه بیشتر شود.
در این مراسم یزد به عنوان پایلوت اجرای طرح حقوق شهروندی انتخاب شد و بین وزارت دادگستری و شورای شهر یزد تفاهمنامه به امضا رسید.
۷۵۳۶/۵۰۵۴ خبرنگار:کاظم سبحان زاده**انتشار: بهنام احمدی *
irnayazdd@

انتهای پیام /*

منبع

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز