مشروح همه آنچه در مورد سلطانی فر گفته شد

مشروح همه آنچه در مورد سلطانی فر گفته شد
به گزارش یزد فردا ، در جلسه رای اعتماد وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان ابتدا دو نماینده موافق و دو نماینده مخالف هر کدام ۱۵ دقیقه فرصت دارند نظرات خود را در مورد سلطانی فر و برنامه های وی برای این وزارتخانه بیان کنند.
 
بر اساس آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی مسعود سلطانی فر وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان ۳۰ دقیقه فرصت دارد که برنامه های خود را ارائه کنند و در مورد عملکرد و برنامه های آتی خود به نمایندگان توضیح دهد.
 
در ابتدای جلسه امروز – سه شنبه- مجلس ، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری از وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان دفاع کرد.
 
 
شکری در مخالفت با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان: سلطانی‌فر در کسوت استانداری گیلان نتوانست بحران بارندگی گیلان را حل کند
 
نماینده مردم تالش در مجلس گفت: آقای سلطانی‌فر در قضیه فتنه که آن زمان استاندار گیلان بود به همراه ۱۶ فرماندارش استعفا کردند و از برگزاری انتخابات در زمان مشخص شده ابزار ناتوانی کردند.
 
محمود شکری در مخالفت با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان،‌ گفت: به تشخیص رییس‌جمهور برای معرفی وزیر پیشنهادی احترام می‌گذارم اما از باب دخالت برخی عزیزان در جریان فتنه، مسائلی مطرح شد اما باید دانست که دلیل آرامش فعلی نظام جمهوری اسلامی فرمایش امام بود که فرمود«پشتیبانی ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد». اگر امروز استکبار جهانی نمی‌تواند به ایران عزیز آسیبی بزند به دلیل داشتن ولی امری مدیر، مدبر، عالم و هوشمند و پشتیبانی مردم است.
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه سخنانش معطوف  زمان مدیریت سلطانی‌فر در استان گیلان است، گفت: خدا شاهد است که کلمه‌ای یا جمله‌ای  که واقعیت و مستند است به زبان می‌آورم و خدای نکرده بر علیه ایشان مطلبی به زبان نمی‌آورم.  روز قیامت هیچ احدی که اکنون کف می‌زند یا احسنت می‌گوید، حضور نخواهند داشت و بنده به این مسئله واقفم.
 
وی اظهار کرد: امام عزیز حاضر یعنی مقام معظم رهبری در باب فتنه مباحثی مطرح کردند که شمار این مطالب به ۲۴ مطلب می‌رسد. نمونه این سخنان این است که «فتنه تا زمانی که وجود دارد، باید جانباز و بسیج و همه ملت و مسلمانان باید حساسیت داشته باشند. باید بصیرت داشته باشیم تا دشمنان نتوانند خدشه وارد کنند.» ایشان فتنه را خط قرمز نظام اعلام کردند. براساس آیه شریفه ۲۱۷ سوره بقره فتنه‌گری شدیدتر از قتل است و همه مسلمانان باید به فتنه دشمنان اسلام حساس باشد.
 
نماینده مردم تالش در مجلس با نقد عملکرد سلطانی‌فر در مسئولیت سابقش در استان گیلان، گفت: در دوره‌ای از تاریخ بحرانی در استان گیلان پیش آمد، ایشان نتوانست بحران را جمع کنند و موجب شد سخنگوی دولت وقت، عذرخواهی کرد چون مسئول وقت به دلیل ناکارآمدی نتوانست چالش‌های بعد از باران‌های سنگین استان گیلان را سامان دهد. در قضیه فتنه نیز ایشان که آن زمان استاندار گیلان بود به همراه  ۱۶ فرماندار استعفا کردند و از برگزاری انتخابات در زمان مشخص شده ابزار ناتوانی کردند.
 
شکری با بیان اینکه از سوابق تحصیلی ایشان سخن می‌گویم، تصمیم با شما، اظهار کرد:  امروز روز امتحان است. لیسانس و فوق لیسانس ایشان سیاسی است در حالی که دکترای متخصص ورزش در کشور داریم که هم تجربی و هم علمی بلد است چطور وزارت ورزش و جوانان را اداره کند. انسان تعجب می‌کند که سه وزیر پیشنهادی در مجلس نهم برای پست وزارت ورزش و جوانان با تخصص غیرمرتبط معرفی شدند که رای نیاوردند اما  باز همین رویه در مجلس دهم نیز تکرار می‌شود. چه اصراری وجود دارد که این اتفاق مجددا تکرار شود. ایشان سابقه مدیریتی در سازمان تربیت بدنی وقت دارد.
 
ابطحی در مخالفت با وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان: سابقه سلطانی فر در حوزه ورزش، حکایت از بی تجربگی وی دارد/دولت و اعضای کابینه نباید اسیر جناح بندی شوند
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی تجربگی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: معرفی فردی همانند مسعود سلطانی فر که سوابق ورزشی کمی در کارنامه خود دارد، شایسته سالاری نیست.  
 سید محمدجواد ابطحی  در مخالفت با مسعود سلطانی فر وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان به خطبه ۵۰ نهج البلاغه اشاره کرد و گفت: حضرت علی (ع) در این خطبه تاکید کردند که شروع فتنه هوای نفسانی است و اگر قاتل به صورت خالص مشخص بود، تکلیف معاندین نیز مشخص می شد، اما قسمتی از حق و باطل با هم اختلاط پیدا کرده و سبب می شود مرز حق و باطل مشخص نشود.
 
نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری نسبت به خواصی که در فتنه ساکت بوده اند، هشدار می دهد، افزود: آقای دانش آشتیانی در موضع فتنه سکوت کرد و امروز نیز در جلسه فراکسیون ولایت در واکنش به سوال نمایندگان، پاسخی نداد که به نظر من این مردانگی وی بود که از فتنه گران برائت نجست، اما بنده بر نظر خود استوار نیستم و یکی به نعل می زنم و یکی به میخ!
 
ابطحی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری خطاب به دولت در تاریخ ۵ شهریور ۱۳۹۳ ادامه داد: مقام معظم رهبری تاکید کردند که علایق دولت به یک جناح ایرادی ندارد، اما دولت و اعضای کابینه نباید اسیر جناح بندی شوند و باید خطوط قرمز و حدفاصل رعایت شود که موضوع فتنه گران از خطوط قرمز کشور است.
 
وی با اشاره به سخنرانی صبح رئیس جمهور در صحن علنی مجلس یادآور شد: شما در سخنان خود گفتید که از سیاست فریب استفاده نکنید، اما شما ۴۵ دقیقه از سخنان خود را به مسائل اقتصادی و موضوعات رشد و رکود اختصاص دادید، پس چرا ترمیم کابینه را به مسائل فرهنگی و آموزشی ارتباط دادید؟
 
این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: ۳۰ هزار کارخانه در حال حاضر تعطیل شده اند و برخی کارگران کارخانه هایی مانند پلی اکریل حدود ۱۱ ماه است که حقوقی دریافت نکرده اند.
 
ابطحی با بیان اینکه نباید به مسائل ورود جناحی داشت، ادامه داد: عملاً وزرای معرفی شده به مجلس از یک جناح هستند، آن هم وزرایی که از زیر همین سقف رأی اعتماد نگرفته و رد شده اند.
 
وی اظهار کرد: یکی از منتقدان دولت برای سخنرانی در دانشگاه شیراز عازم سفر بوده که در فرودگاه به وی می گویند سخنرانی لغو است به دلیل اینکه این فرد منتقد دولت است.
 
ابطحی با بیان اینکه در کشوری همانند برزیل، پله اسطوره ورزشی به عنوان وزیر ورزش انتخاب می شود، افزود: اما در کشور ما فردی همانند مسعود سلطانی فر که سوابق ورزشی کمی در کارنامه خود به عنوان مدیریت مالی و اداری سازمان تربیت بدنی و رئیس هیات مدیره شرکت تجهیز و نگهداری استادیوم های ورزشی دارد، ، به عنوان وزیر ورزش معرفی می شود، آیا این شایسته سالاری است؟
 
وی با بیان اینکه برنامه های مسعود سلطانی فر تکان دهنده است، تصریح کرد: وزیر پیشنهادی ورزش در بخشی از برنامه خود نوشته که ورزش مادام العمر که به معنای تضمین عدم هرگونه محدودیت در زمینه جنس، سن، طبقه بندی اجتماعی و وضعیت اقتصادی است، آیا ما می توانیم این را با آموزه های دینی کنار هم بگذاریم؟ آیا واقعاً محدودیتی نیست؟ خانم های ما چگونه بازی کنند؟
 
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود با انتقاد از عدم ارائه قانون ورزش به مجلس گفت: وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان بدون قانون چه اقدامی می تواند انجام دهد؟ این قانون چند سال در صحن دولت خاک خورده است.
موسوی در موافقت با وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان: قسمتی از جامعه مدیریت را از خدمت به انقلاب حذف نکنیم
 
نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی گفت که نباید قسمتی از جامعه مدیریت را از خدمت به انقلاب حذف کنیم.
 
سید ابوالفضل موسوی که به عنوان موافق وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در جلسه بعدازظهر امروز (سه شنبه) مجلس سخن می‌گفت اظهار کرد: وقتی اعضای هیأت دولت خدمت مقام معظم رهبری رسیدند ایشان فرمودند در وقت باقی مانده، دولت باید برای مردم کار کند. بدیهی است اگر دولت بتواند خدمت خوبی ارائه کند قضاوت مردم هم قضاوت خوبی خواهد بود.
 
وی افزود:‌ من بصیرت را در این دیدم که تمامی نیروهای خدوم، وفادار به انقلاب  و کسانی که در انقلاب زجر کشیدند را کمک کنیم خدمت کنند و قسمتی از  جامعه مدیریت را از خدمت به انقلاب حذف نکنیم.
 
موسوی یادآور شد: آقای سلطانی‌فر مدیری آزموده و امتحان پس داده است . ایشان استانداری و معاونت سیاسی را درشش استان تجربه کرده و با تجربه دو سال معاونت در سازمان تربیت بدنی نسبت به مسائل ورزش کاملا آگاه است. آقای سلطانی‌فر هنر مدیریت کلان خود را با سی سال مدیریت در استانداری‌ها ،‌معاونت و قائم مقامی تربیت بدنی  و ریاست سازمان میراث فرهنگی نشان داده است.
 
وی ادامه داد: ایشان به سبب موهبت هوش، زکاوت، حافظه و شناخت وسیع و عمیق از ورزش که به تعبیر رئیس‌جمهور دایره المعارف ورزش است، می‌تواند به شایستگی در سمت وزارت در خدمت ورزش و جوانان باشد.
 
نماینده مردم یزد در مجلس مسئله جوانان را فرابخشی توصیف کرد و ادامه داد: نباید این موضوع را تنها از وزارت ورزش بخواهیم و این وزارت خانه را تنها متولی بدانیم بلکه حتما این موضوع همکاری همه دستگاه ها را می طلبد. حضور آقای سلطانی‌فر در راس این وزارت خانه به سبب همکاری و تعامل با دیگر اعضای هیأت دولت و سایر متولیان امر انشالله به کمتر شدن مشکلات این حوزه منجر خواهد شد.
 
این عضو فراکسیون امید با ابراز امیدواری نسبت به ساماندهی حوزه ورزش و جوانان تصریح کرد: از همکاران می خواهم به آقای سلطانی‌فر رای اعتماد بالا بدهند. ایشان آشنایی عمیق و وسیع به ورزش دارند،‌توانایی مدیریتی کلان و راهبردی ایشان ثابت شده است، نگاه حمایتی به قهرمانان و پیشکسوتان دارند،‌ در تصمیم گیری و انتخاب مدیران به جوانان فرصت های خوبی دادند و این را در میراث فرهنگی هم نشان دادند.
 
موسوی با بیان اینکه سلطانی‌فر می‌تواند وزارت ورزش به صورت دانش بنیان در بیاورد ، اظهار کرد: روحیه تفاهم و تعامل آقای سلطانی‌فر در سطح بسیار بالایی است . ایشان ارتباطات قوی با رئیس دولت و دیگر اعضای کابینه دارند و علاقمند به حضور جوانان دلسوز به ورزش در وزارت خانه هستند و نشان دادند که در آرام کردن فضا و رفع حاشیه ها و اختلافات تبحر کافی را دارند.
 
وی در ابتدای اظهارات خود به فرارسیدن ماه صفر نیز اشاره کرد و گفت که بزرگان دین تاکید کردند که در اول صفر صدقه ای کنار بگذاریم و حالا خوب است پیش از ورود به رای گیری برای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی صدقه کنار بگذاریم تا خداوند ما را در تصمیم گیری یاری کند.
 
علی لاریجانی رئیس مجلس نیز به مزاح گفت: آقای وزرا صدقه خوبی به ما بدهید که وضع بودجه مان خوب نیست.
 
این نماینده مجلس با اشاره به فارغ التحصیلی اش از دبیرستان مفید در سال ۵۳ یادآور شد:‌آقای دانش آشتیانی معلم جبر و ریاضی ما بود و زمانی که ایشان معاون وزارت علوم بود من از سوی سپاه مسئول رسیدگی به مسائل دانشجویان بودم و تا امروز هم با هم کار کرده ایم و لذا صراحتا می گویم بسیاری از مطالبی که در جلسه صبح در مورد ایشان گفته شد صحت نداشت اما به هر حال بیان شد.
 
مقدسی در موافقت با وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان: سلطانی فر توجه ویژه ای به استفاده از بانوان در پست‌های مدیریتی دارد
 
نماینده اراک با تاکید بر لزوم توجه به ورزش بانوان گفت: آقای سلطانی فر توجه ویژه ای به موضوع استفاده از مدیران خانم در فدراسیون ها، کمیته ها و سایر پست ها به عنوان یک حق برای آنها دارد چون بانوان باید جایگاه واقعی خود را در حوزه ورزش داشته باشند.
 
مهدی مقدسی در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان به عنوان موافق گفت: آقای سلطانی فر ۲ سال قائم مقام سازمان تربیت بدنی بوده و سابقه ریاست در شورای هماهنگی استان ها را دارد. ایشان همچنین سوابق مدیریتی بسیاری داشته که با برخورداری از اصالت خانوادگی و با اعتقاد به داشتن تعامل با نمایندگان گزینه ای مناسبی برای وزارت ورزش و جوانان است.
 
وی با اشاره به حمایت ورزشکاران و بزرگان ورزش از سلطانی فر گفت: آقای سلطانی فر هیچگاه از ورزش دور نبوده و اشراف کاملی به این حوزه دارند کما اینکه اگر مجلس نهم به ایشان رای می داد مشکلاتی که امروز گریبان گیر جوانان و ورزش است را کمتر شاهد بودیم.
 
مقدسی با بیان اینکه در سال های گذشته به جوانان توجه نشده است گفت: سلطانی فر در ۲۳ سال گذشته خانه جوانان را تاسیس کرد و همواره از نظر مشاوران جوان استفاده می کند. ایشان در حوزه جوانان حرف برای گفتن دارد.
 
وی با اشاره به برنامه های سلطانی فر در حوزه ورزش همگانی، قهرمانی و حرفه ای گفت: ایشان به حوزه کاری اش اشراف کامل دارد و می تواند تحول آفرین باشد. اهل تعامل است و می تواند ورزش کشور را به ساحل نجات برساند.
 
 

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز