مسئولان و دانشگاهیان برای تحقق اقتصاد مقاومتی به میدان بیایند

یزد ـ امام جمعه یزد با بیان اینکه برای پیگیری تحقق اقتصاد مقاومتی کار به کندی انجام می‌شود، گفت: مسئولان و دانشگاهیان به میدان بیایند و به شکل جدی‌تری به موضوع بپردازند.
مسئولان و دانشگاهیان برای تحقق اقتصاد مقاومتی به میدان بیایند

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد با تاکید بر تحقق اقتصاد مقاومتی به عنوان سیاستی بسیار مهم در مسیر توسعه اقتصادی کشور و بی‌نیازی از دیگران اظهار داشت: همه آحاد جامعه باید فرمایش رهبری را جدی بگیرند و دست به دست هم داده و با توکل به خدا بر مشکلات فائق آیند.

وی تاکید کرد: دانشگاه‌ها و صنعتگران ما اگر بخواهند، می‌توانند در این عرصه جدی‌تر عمل کنند اما باید بازی‌های رسانه‌ای را کنار گذاشته و طرح و برنامه در روزنامه ها ارائه دهند تا بگویند که دولت چگونه باید در این راستا عمل کند.

امام جمعه یزد تصریح کرد: صاحبنظران دانشگاهی باید در زمینه های مختلف از صادرات و واردات و قاچاق گرفته تا مشکل بی حجابی، به مسئولان راهکار ارائه دهند و مسئولان نیز با به کار گرفتن راهکارهای منطقی و قابل اجرا، برای رفع مشکلات کشور تلاش کنند.

ناصری ادامه داد: همه باید دور هم بنشینیم و این مشکلات را برطرف کنیم زیرا رفع برخی مسائل کشور نیازمند همفکری و همدلی است.

نیاز به عزم جدی‌تر برای پرداخت به موضوع اقتصاد مقاومتی

وی با اشاره به اینکه کم کم به آخر سال نزدیک می شویم و برای اقدام در حوزه اقتصاد مقاومتی دارد دیر می‌شود، عنوان کرد: مسئولان، دانشگاهیان و صاحب‌نظران باید پاشنه ها را ور بکشند و به میدان بیایند و به شکل جدی تری به موضوع اقتصاد مقاومتی بپردازند.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن اربعین حسینی و ۴۰ روز سختی که بر اسرا و اهل بیت امم حسین (ع) گذشت، عنوان کرد: این روزهای سخت و وقایع تلخ در روحیه انقلابی حضرت زینب (س) اثر نگذاشت و با شهامت و شجاعت در مجلس یزید و عبیدالله بر سر ‌آنها فریاد کشید و آنها را رسوا کرد.

ناصری عنوان کرد: امام سجاد (ع) نیز در مجالس مختلف بر منبر می ‌رفتند و خطبه‌ هایی کوبنده می ‌خواندند و یزید و یزیدیان و دشمنان اهل ‌بیت (ع) را رسوا می‌ کردند.

وی تصریح کرد: دشمنان اهل‌ بیت (ع) در همه دوران‌ها بوده ‌اند و امروز نیز همان‌ها می‌خواهند حرم حضرت زینب (س) را تخریب کنند اما فرزندان کشور اسلامی ایران و دیگر غیورمردان مسلمان از سایر کشورها مردانه ایستاده‌ اند و اجازه نمی ‌دهند آنها چنین غلطی را مرتکب شوند و به امید خدا به ‌زودی دشمنان اسلام و اهل ‌بیت (ع) نیست و نابود می ‌شوند.

حضرت زینب (س) الگوی بی‌بدیل صبر، ایثار و ولایتمداری است

امام جمعه یزد با اشاره به مصائب کربلا به ‌ویژه مصیبت‌های حضرت زینب کبری (س) اظهار داشت: این بانوی بزرگوار به ظاهر همه چیز خود را در کربلا از دست داد و دشمن به ظاهر پیروز شد اما باز هم روحیه انقلابی خود را از دست نداد و حتی وقتی که به قبر امام حسین (ع) رسید، نگفت که خدایا ببین چه بر سر ما آورده‌ اند بلکه فرمود خدایا این قربانی را از ما بپذیر.

وی ادامه داد: اگر دشمنان ما خصوصا آمریکا و غرب و شرق بخواهند کاری کنند که ما از روحیه انقلابی خود دست بکشیم موفق نخواهند شد زیرا ما پیروان همان اهل‌ بیتی هستیم که بعد از آن همه مصائب، باز هم به فکر کسب رضای خداوند متعال بودند و حضرت زینب (س) به عنوان انسانی شجاع، صبور و مدافع ولایت، الگوی مناسبی برای ما است.

ناصری یادآور شد: کشور ما در شرایطی قرار گرفت که می ‌خواستند همان مصائب حضرت زینب (س) را بر سر ما نیز بیاورند و بر ما مسلط شوند اما امروز نوبت شیرزنان ایران اسلامی است که راه حضرت زینب (س) را ادامه دهند و همان ‌طور که ایشان در مقابل دشمن پیروز ایستاد و نترسید، آنها هم روحیه انقلابی خود را حفظ کنند و هرگز از تهدیدهای دشمن نهراسند.

وی حضرت زینب (س) را الگوی مناسب صبر، بصیرت، ولایتمداری، دشمن شناسی و ایستادگی در برابر دشمن دانست و افزود: همه ما باید به این بانوی بزرگوار تأسی کنیم.

تبلور عشق و ارادت ملت مسلمان به امام حسین (ع) و اهل بیت (ع) در راهپیمایی اربعین

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر میلیون ها عاشق و ارادتمند امام حسین (ع) به کربلای معلی اظهار داشت: این مردم با مشقات بسیار به عشق زیارت بارگاه امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل العباس (ع) و عتبات عالیات عراق عازم این سفر شده اند و قصد دارند با حضور پرشکوه خود در راهپیمایی بزرگ اربعین، عشق و ارادت خود را به جهانیان نشان دهند.

وی، در خطبه‌ اول نمازجمعه نیز با بیان اینکه دنیا دوستی و مال اندوزی از صفات مومن نیست، بیان کرد: بنا به فرموده حضرت علی (ع)، مومن برای دنیا تلاش می کند اما دل به دنیا و مال دنیا نمی بندد.

ناصری تصریح کرد: این صفت مومن است که سبب می شود به دیگران کمک کند زیرا این افراد مشتاق کسب رضایت خدا هستند و برای اطاعت خدا از یکدیگر سبقت می گیرند.

وی، ایمان به خدا را راه عبور از همه مشکلات دانست و تصریح کرد: باید ایمان قوی و محکم داشته باشیم و این ایمان را در روح فرزندان خود نیز بدمیم و اگر اینگونه شد، بی حجابی و موادمخدر و … در زندگی آنها به وجود نخواهد آمد.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز