مدیران استانی برای تکمیل طرح‌های دولت در زمان باقیمانده تلاش کنند

یزد ـ قائم مقام وزیر کشور گفت: مدیران استانی برای تکمیل طرح‌های دولت در زمان باقیمانده تلاش کنند.
مدیران استانی برای تکمیل طرح‌های دولت در زمان باقیمانده تلاش کنند

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین مقیمی پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان یزد با اشاره به برگزاری خوب انتخابات هفتم اسفندماه و تلاش برای برگزاری انتخاباتی شایسته در اردیبهشت ماه ۹۶ اظهار داشت: در انتخابات گذشته همه توانستند به خوبی دیدگاه‌های سیاسی خود را مطرح کنند.

وی با اشاره به جلسات و میتینگ‌هایی که در سراسر کشور برگزار شد، بیان کرد: هزاران جلسه در مناطق مختلف استان‌ها برگزار شد و تنها ۹ جلسه لغو شد و در نهایت آرامش بسیار خوبی هم بعد و هم قبل از انتخابات در کشور حاکم بود.

مقیمی، نقش شوراهای تامین در استان‌ها، همچنین نیروهای بسیج، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، اطلاعات و … را نیز بسیار موثر خواند و افزود: همه تلاش کردند تا قبل و بعد از انتخابات هفتم اسفندماه نشاط اجتماعی را در کشور حاکم کنند و امیدواریم این فضا در اردیبهشت ماه ۹۶ نیز در کشور حاکم باشد.

قائم مقام وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتقاداتی که عده ای به دولت وارد می دانند، عنوان کرد: برخی معتقدند که دولت تمام تلاش خود را معطوف به برجام کرد و از مسائل داخلی دور ماند اما واقعیت این است تنها بخشی از دولت متشکل وزارت امور خارجه و کارشناسان سازمان انرژی هسته ای تمرکزشان بر برجام بود و بقیه امور در قالب تیم‌های مختلف در حال انجام بود.

وی ادامه داد: دولت امور دیگر خود را در قالب تیم‌های اقتصادی، آموزشی، علمی، دفاعی، سلامت و … پیگیری کرد و توانست در هر یک از آنها به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کند.

مقیمی بیان کرد: تیم اقتصادی توانست تورم را از ۴۳ درصد به هفت درصد تقلیل دهد و نرخ بیکاری را نیز دو درصد کاهش دهد ضمن اینکه دولت بخش قابل توجهی از بدهی بازنشستگان، کارکنان دولت، پیمانکاران و … را پرداخت کرد.

قائم مقام وزیر کشور، اجرای طرح تحول نظام سلامت، به خودکفایی رسیدن در تولید گندم، رشد مثبت اقتصادی، تبدیل رکود به رونق و کاهش تورم را از عملکردهای خوب دولت برشمرد و افزود: اگر دولت معطوف به برجام بود پس چه کسی این اقدامات را انجام داده است.

وی تاکید کرد: اکنون نیز مدیران استانی باید همه تلاش خود را به کار گیرند تا طرح‌های دولت را تکمیل کنند و به شکل ویژه در حوزه اقتصاد مقاومتی وارد عمل شوند.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز