قطار پردیس یزد ـ تهران از اول دی‌ماه به خط باز می‌گردد

یزد ـ مدیرکل راه آهن یزد گفت: قطار پردیس یزد ـ تهران که به خاطر تعمیرات از خط سیر خارج شده، از اول دیماه به مسیر باز می گردد.
قطار پردیس یزد ـ تهران از اول دی‌ماه به خط باز می‌گردد

سیدمصطفی داودی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از اوایل آبانماه یک رام قطار پردیس به مدت دو ماه از مسیر خارج شد که پس از انجام عملیات تعمیرات مسیر، دوباره از ابتدای دی ماه به خط باز می گردد.

وی افزود: این قطار به طور دائمی حذف نشده ضمن اینکه هم اکنون هر روز یک قطار پردیس که به قطار اتوبوسی و سریع‌السیر معروف است از یزد به تهران حرکت می کند.

داودی عنوان کرد: یک قطار دارای کوپه خواب نیز هر شب ساعت ۲۲ از یزد به تهران حرکت می کند که با وجود این دو قطار، مسافران یزدی مشکل چندانی در زمینه سفر با قطار به تهران پیدا نمی کنند.

مدیرکل راه آهن استان یزد بیان کرد: این قطار به دلیل بهسازی خط و حفظ ایمنی و بازسازی قطارها از خط سیر خارج شده ضمن اینکه این عملیات ضرورت داشت زیرا به تعویق انداختن آن، ایمنی خط را کاهش می‌داد.

وی تصریح کرد: در قطارهای موجود تاخیرها به شدت کاهش یافته و به یک سوم قبل رسیده و همه تلاش خود را به کار گرفته ایم با خروج قطار پردیس از خط، مشکلی برای مسافران این مسیر ایجاد نشود.

داودی یادآور شد: کار تعمیرات اکنون با سرعت خوبی در حال انجام است و از آنجا که نیاز بود حداقل در طول مسیر در دست تعمیر، حداقل چهار ساعت هیچ قطاری تردد نکند، حرکت یک قطار پردیس در صبح و یک قطار کوپه ای در شب این شرایط را مهیا کرده است.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز