قانون واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران خارجی نیاز به اصلاح دارد

مدیرکل دارایی استان یزد با اشاره به مشخص شدن فرصت‌های سرمایه‌گذاری در یزد گفت: قانون واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران خارجی نیاز به اصلاح دارد.
سرمایه گذاری

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، علی نمازی عصر امروز در نشست سرمایه‌گذاری استان یزد اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که سرمایه‌گذاران خارجی برای حضور در ایران و یزد اعلام می‌کنند، بحث مدت زمان واگذاری زمین به آنها است.

وی با اشاره به اینکه قانون واگذاری زمین الان ۱۵ ساله است و سرمایه‌گذاران خارجی بیان می‌کنند که این مدت بازگشت سرمایه مناسبی ندارد، عنوان کرد: مدیریت امور اراضی استان با مدیریت امور اراضی کشور جلسه‌ای داشتند و خواستار پیگیری رفع مشکلات در زمینه واگذاری زمین در استان یزد بودند.

مدیرکل دارایی استان یزد با بیان اینکه این بررسی‌ها و جلسات  دیگری که برگزار شده، تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده، عنوان کرد: مدیریت امور اراضی که متولی اصلی قرارداد زمین هستند، با تاکید بر اینکه قانون واگذاری اراضی نیاز به اصلاح دارد، بیان کردند که با توجه به مصوبه هیئت وزیران در ارتباط با این قانون، هر تغییری مصوبه هیئت دولت را نیاز دارد.

نمازی یکی از اقدامات خوبی که در استان یزد در زمینه سرمایه‌گذار خارجی انجام شده، اعتبارسنجی دانست که از طرف‌های خارجی انجام شده، گفت: به این وسیله جلوی سرمایه‌گذاری‌های خارجی توسط افرادی که سرمایه لازم را برای اتمام کار ندارند و سبب به وجود آمدن پروژه‌های نیمه تمام می‌شود را گرفتیم.

وی خاطرنشان کرد: مرکز خدمات سرمایه‌گذاری و نمایندگان تام‌الاختیار دستگاه‌های استان، مدتی است که به صورت فعال روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت ۸ تا ۱۲ فعالیت دارند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد افزود: دو ماه اول فعالیت این مرکز به بحث آموزش در زمینه‌های مختلف مرتبط با فعالیت‌های صدور مجوز سرمایه‌گذاری اختصاص پیدا کرد و دستگاه‌های استان هم پس از این دوره‌ها نسبت به برنامه‌هایی که برای حضور در مرکز دارند، جمع‌بندی‌های لازم را ارائه می‌کنند.

انتهای پیام/

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز