فقط ۱۶۹ واحد در یزد تسهیلات طرح رونق تولید دریافت کردند

یزد ـ استاندار یزد با اشاره به اینکه هزار و ۱۱۹۶ واحد صنعتی و کشاورزی برای دریافت وام طرح رونق تولید به بانک‌ها معرفی شدند، گفت: تاکنون فقط ۱۶۹ واحد این تسهیلات را دریافت کرده‌اند.
فقط ۱۶۹ واحد در یزد تسهیلات طرح رونق تولید دریافت کردند

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمحمد میرمحمدی عصر امروز در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که با حضور رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد، به تشریح روند بررسی و معرفی واحدهای دارای مشکل اقتصادی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید پرداخت و اظهار داشت: با اعلام دولت مبنی بر پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید، ۲ هزار و ۱۰۸ واحد در سامانه بهین‌یاب ثبت نام کردند.

وی بیان کرد: پس از بررسی های انجام شده از میان ثبت نام شدگان در این سامانه، هزار و ۱۹۶ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی برای دریافت مبلغ ۹۳۰ میلیارد تومان به بانک‌های استان معرفی شدند.

میرمحمدی با اشاره به اینکه کار پرداخت تسهیلات به کندی پیش رفته است، بیان کرد: تا هفته گذشته فقط ۱۶۹ واحد در استان موفق به دریافت این تسهیلات به مبلغ ۱۵۴ میلیارد تومان شدند.

استاندار یزد همچنین از پرداخت تسهیلات به واحدهای تولید صنعتی استان خارج از مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خبر داد و بیان داشت: ۳۹۲ واحد نیز در طول سال جاری موفق شدند مبلغ ۳۲۸ میلیارد تومان تسهیلات را از بانک‌های استان دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه رونق تولید و شکوفایی و رشد اقتصادی مدنظر مجموعه استان یزد قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: یزد استانی صنعتی است و به طور قطع رونق صنعت، رونق اقتصادی به دنبال خواهد داشت.

میرمحمدی یادآور شد: به همین منظور برای رونق صنعت به جز تسهیلات تکلیفی دولت، از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۶۳ واحد صنعتی در استان موفق به دریافت تسهیلات از بانک‌ها شده اند.

وی، مبلغ پرداخت شده از سوی بانکها را بالغ بر ۴۸۳ میلیارد تومان اعلام و اظهار امیدواری کرد: با تزریق این رقم به صنعت و تولید استان یزد، شاهد رونق اقتصادی و خارج شدن واحدها از رکود باشیم.

در این نشست نمایندگان تشکل‌های بخش خصوصی به بیان مسائل و مشکلات بانکی خود پرداختند و معاون نظارتی بانک مرکزی ایران به سئوالات این حوزه پاسخ داد.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز