فضای فیزیکی کتابخانه‌های یزد بهبود یافته است

یزد ـ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: در کنار تلاش برای ترویج فرهنگ مطالعه، فضای فیزیکی کتابخانه‌های یزد نیز بهبود یافته است.

فضای فیزیکی کتابخانه‌های یزد بهبود یافته است

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی طالبی در مراسم بازگشایی کتابخانه غدیر یزد به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: در استان یزد طی دو سال اخیر تلاش‌های بسیار خوبی برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان مردم انجام شده که این اقدامات قابل تحسین است.

وی عنان کرد: البته به رغم همه تلاش‌های صورت گرفته، هنوز وضعیت کتابخوانی در کشور ما مطلوب نیست و باید برای رسیدن به شرایط بهتر تلاش کنیم.

طالبی عنوان کرد: تلاش برای جذب کودکان به کتابخوانی و ایجاد علاقه به مطالعه در آنها می تواند در آینده، شرایط بهتری در کشور به لحاظ سرانه مطالعه ایجاد کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد تصریح کرد: در کنار تلاش‌های انجام شده برای توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی در استان، به فضای فیزیکی کتابخانه‌ها نیز توجه ویژه ‌ای شد و اکنون در برخی کتابخانه‌های استان شاهد شرایط بهتری برای کتابخوانان و دوستداران کتاب هستیم.

طالبی با تاکید بر اهمیت و ضرورت توجه به کتاب و مطالعه تصریح کرد: کسی که در محیط فرهنگی قدم می‌گذارد در واقع در مسیر اعتلای فرهنگی و اجتماعی پا گذاشته و این امر به کم شدن آسیب‌های اجتماعی کمک خواهد کرد.

وی ادامه داد: در کنار توجه به کتاب و مطالعه، شاهد پرورش انسان‌هایی خلاق و متفکر خواهیم بود که کشور و نظام اسلامی در شرایط کنونی نیاز مبرمی به این‌گونه افراد دارد.

در این مراسم کتابخانه نوسازی شده غدیر، جنب پارک غدیر یزد افتتاح شد.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code

محبوبترین اخبار هفته گذشته

  • No posts liked yet.