فشارهای مالیاتی، صنایع یزد را در تنگنای شدید قرار داده است

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت یزد با اشاره به این‌که بیشترین پرداخت مالیات کشور از سوی بخش صنعت پرداخت می‌شود،‌ گفت: فشارهای مالیاتی صنایع استان را در تنگنای شدید قرار داده است.
فشارهای مالیاتی، صنایع یزد را در تنگنای شدید قرار داده است

به گزارش یزدی نیوز«سیدعلی اکبر کلانتر» در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان یزد با بیان این‌که استان یزد ۰.۸ درصد وسعت کشور را به خود اختصاص داده است،‌ اظهار کرد: این استان با ۳۷۰۰ واحد صنعتی در جایگاه پنجم کشور قرار دارد.

وی افزود: علیرغم این‌که بار اشتغال برخی استان‌های کشور به‌علت مهاجرپذیری یزد به دوش این استان است، استان یزد به‌لحاظ جمعیت ۱۵ سال به بالا دومین نسبت خوب اشتغال کشور را دارد.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت یزد با اشاره به این‌که بیشترین اشتغال استان مربوط به بخش صنعت است،‌ گفت: صنعت‌گران استان یزد در سطح کشور به جز استان‌های نفت‌خیز،‌ بیشترین نرخ بهره‌برداری را در کشور به خود اختصاص داده‌اند.

این مقام مسئول صنایع غالب استان را کاشی و سرامیک، شیشه،‌ فولاد و صنعت نساجی دانست و یادآور شد: مباحث مربوط به مالیات از جمله دغدغه‌های جدی صنایع در استان یزد است که آن‌ها را در فشار و تنگنای شدید قرار داده است.

منبع: ایسنا
 

 

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز