فرهنگ یزد نوشت افزار ایرانی اسلامی را می پسندد/جای خالی نمایشگاه‌ لوازم‌التحریر ایرانی در یزد

به گزارش یزدرسا به نقل از یزدندا، با نزدیک شدن به مهرماه و فصل بازگشایی مدارس، مخارج خانواده ها در بخش تهیه ملزومات و نیازمندی های تحصیلی فرزندان افزایش می یابد و این روزها بسیاری از خانواده ها مشغول خرید لوازم تحصیلی برای فرزندان مدرسه ای خود هستند.

شاخص تحصیل به عنوان یکی از گروه های ۱۲گانه مهم در بررسی بهای کالاها و خدمات مصرفی خانوارها محسوب می شود. بانک مرکزی در محاسبات ماهیانه خود، تحصیل را به عنوان یکی از مخارج ۱۲گانه در سبد معیشت خانوار لحاظ و تغییرات ماهیانه آن را محاسبه می کند.

بر اساس بررسی‌های بانک مرکزی، سهم تحصیل از سبد مخارج خانوار طی ۴ماهه ابتدای سال‌جاری ۱۰.۵تا ۱۱درصد بوده است.

با توجه به جایگاه لوازم‌التحریر در سبد مخارج خانوارهای ایرانی، خرید نوشت افزار ایرانی؛ می‌تواند به پازل رشد تولید ملی کمک کند.

بابایی از شهروندان یزدی که برای تهیه نوشت‌افزار به فروشگاه مراجعه کرده بود به خبرنگار یزدندا گفت: من به دنبال نوشت افزار ایرانی اسلامی برای تحصیل فرزندانم هستم و خود و خانواده اهتمام ویژه‌ای به خرید نوشت افزار ایرانی با طرح‌ها و عکس‌های ملی و مذهبی داریم.

این شهروند یزدی ادامه داد: متاسفانه محصولات ایرانی و اسلامی در فروشگاه‌ها کم است و پیشنهاد بنده این است که در آستانه شروع سال تحصیلی نمایشگاه‌هایی در سطح شهر از لوازم التحریر ایرانی و اسلامی دایر کنند.

میرزایی فروشنده لوازم التحریر در یزد اذعان کرد: اغلب لوازم التحریر خارجی موجود در بازار چینی است و از لحاظ کیفیت و قیمت خیلی با هم فرقی ندارند.

علی رضا امیریان کارگر بافقی که برای خرید لوازم‌التحریر به یزد آمده بود به خبرنگار ما گفت: برای کمک به تولید ملی باید محصولات ایرانی بخریم، زیرا خرید لوازم‌التحریر ایرانی هم با فرهنگ ما هم‌خوانی دارد هم به رونق اقتصادی کشور کمک می‌کند و من و فرزندانم هنگام خرید حتما به ایرانی اسلامی بودن اناس دقت می‌کنیم زیرا من کارگرم و درک می‌کنم خرید تولیدات ملی چقدر به کارگران کمک می‌کند.

با کفایت، بانوی یزدی گفت: من در ابتدا به خارجی یا ایرانی بودن لوازم‌التحریر فرزندم دقتی نداشتم اما بعد از اینکه متوجه بی کیفیتی لوازم‌التحریر خارجی که اکثرا چینی نیز هستند شدم همیشه از نوشت افزار ایرانی و تولید ملی برای فرزندم تهیه می‌کنم.

وی اظهار کرد: کیفیت و قیمت نوشت‌افزار ایرانی اسلامی بسیار خوب است به خصوص اگر برای سهولت کار نمایشگاه این اقلام دایر شود بسیار عالی است.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز