عده‌ای به ما لبخند تمسخر می‌زدند/دروغ و تزویر و بداخلاقی و تهمت در جامعه داریم که دشمن ما هستند/عده‌ای می‌خواهند مردم را به یاس دعوت کنند

رییس دولت یازدهم تاکید کرد: امیدواریم بزودی بتوانیم راه‌آهن ایران را به خط آهن عراق در بصره متصل کنیم تا مردم به‌راحتی بتوانیم در هر زمانی از سال به عتبات عالیات مشرف شوند.
عده‌ای به ما لبخند تمسخر می‌زدند/دروغ و تزویر و بداخلاقی و تهمت در جامعه داریم که دشمن ما هستند/عده‌ای می‌خواهند مردم را به یاس دعوت کنند

به گزارش یزدی نیوزحجت‌الاسلام حسن روحانی رییس‌جمهور در جریان سفر به استان البرز گفت: البرز استان جوان، جامعه البرز، جامعه جوان و سرزمینی است که سرزمین دلاوران در دوران دفاع مقدس، انقلاب اسلامی بوده و امروز نیز در خیابان‌های کرج آن‌چه دیده می‌شد، جوان بود.

 
او گفت: این‌جا سرزمین مرد بزرگ نهضت اسلامی مرحوم آیت‌الله طالقانی است که امام عزیز و بزرگوارمان او را ابوذر زمان نامید. این‌جا خطه امیران شهید، شهید فلاحی و سرزمین نوجوانان غیور شهید فهمیده و سرزمین لشکر دلاور سیدالشهدا در میدان‌های نبرد بود. اینجا سرزمین تولید و توسعه و عظمت ایران عزیز است. گرچه همسایگی این استان با تهران، ضمن نعمت‌های فراوان بار سنگینی بر دوش مردم این استان و شهرستان کرج گذاشته که از جمله می‌توان به بار ترافیکی در این استان اشاره کرد.
 
رییس قوه مجریه با اشاره به نظرسنجی‌های انجام‌شده در این رابطه، گفت: مردم استان البرز مشکل ترافیک را بعد از بیکاری به‌ عنوان مهمترین مشکل خود اعلام کردند و این نشان می‌دهد دولت باید نسبت به این مسئله بیش از پیش فعالیت کند.
 
رییس جمهور کشورمان یادآور شد: نخستین مساله‌ای که باید به آن اشاره کنم، عشق مردم این مرز و بوم به خاندان رسالت است. دو روز پیش که به زیارت زائران امام حسین (ع) رفتم، چه خبر بود، بیش از دو میلیون ایران در شلمچه و چزابه حضور داشتند.
 
رییس دولت یازدهم تاکید کرد: امروز مردم بعد از ۱۳۷۰ سال جواب حسین(ع) را با دلاوری و صدای رسا می‌دهند و هنگامی که مردم ایران را در شلمچه دیدم، همگی فریاد زدند لبیک یا حسین (ع). واقعاً راهپیمایی مسلمانان و شیعیان از ایران، کشورهای مختلف و خود عراق چه عظمتی را در عراق آفریده است.
 
او با تشکر از همه دست‌اندرکاران برگزاری راهپیمایی اربعین، گفت: از سال گذشته تا امسال فهرست بلندی از تلاش و فداکاری همه نیروها به عشق امام حسین (ع) شاهد هستیم و امیدواریم  بزودی بتوانیم راه‌آهن ایران را به خط آهن عراق در بصره متصل کنیم تا مردم به‌راحتی بتوانیم در هر زمانی از سال به عتبات عالیات مشرف شوند.
 
روحانی خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) نمونه‌ای بود که به ما نشان داد هر آن کس همه چیز خود را در راه خدا فدا کند، جاودانه و خدایی می‌شود و برای همیشه در دل مردم جهان زنده خواهد بود و حسین(ع) به ما نشان داد که چگونه فداکاری کردن در راه خدا، انسان را خدایی می‌کند.
 
او افزود: همه ما آرزو داریم که به نام امام حسین(ع) در روز قیامت ما را صدا بزنند. آن روز هر شعبه‌ای از مردم و هر گروهی از مردم را به نام امامشان صدا می‌زنند و امیدواریم آنگاه که فریاد پیروان امام بلند می‌شود، همه ما زیر پرچم امام باشیم.
 
رییس‌جمهور تاکید کرد: نکته دوم مساله آلودگی هوا و محیط زیست است. ما دشمنان فراوان و دوستان بسیار زیادی پیش رو داریم . ما دشمنی مثل فقر پیش رو داریم. ما دشمنی به نام بیکاری داریم. ما دشمنی به نام رکود داریم. ما دشمنی با نام تورم روبروی خود می‌بینیم. ما دشمنی به نام قهر طبیعت و خشکسالی و کم‌آبی در سراسر کشور می‌بینیم. ما مشکلات زیست‌محیطی اعم از گرد و غبار و ریزگرد و آلودگی آب و زمین و محیط‌زیست داریم. ما خصم خارجی را هم پیش روی خود داریم و از همه بدتر هوای نفس عده‌ای که بدترین دشمن انسانیت  است.
 
 او تاکید کرد: دروغ و تزویر و بداخلاقی و تهمت در جامعه داریم که دشمن ما هستند. البته ما انسجام و وحدت را به عنوان قدرت بزرگی داریم. استعداد ایرانی یک نعمت است. ما رهبر شجاع و آگاهی داریم و اتحاد قوای سه گانه و نیروهایی مسلح در کنار ماست. تلاش و کوشش و همه زحمتی که کشیده می‌شود، به عنوان لشگر رهبر در کنار ماست.
 
روحانی با بیان اینکه ما از دوران استبداد و استعمار عبور کردیم، گفت:  از دوران هشت سال جنگ تحمیلی عبور کردیم و از هشت سال و دوازده سال دوران تحریم با قدرت عبور کردیم. امروز در برابر این لشگریان صف کشیده این ملت بزرگ ما  پیروزی‌های جدیدی به دست آورده‌ایم. ما توانستیم در برابر تورم بی‌مهار و خطرناک اولین قدم‌های مهم را برای مهار تورم برداریم. گفت معما چون حل شود آسان شود.
 
 رییس دولت یازدهم عنوان کرد: آن روز که ما کار را با تورم ۴۵ درصد شروع کردیم، وقتی گفتیم باید به تورم تک رقمی و زیر ده درصد برسیم، عده‌ای به ما لبخند می‌زنند. نه لبخند خوشحالی که لبخند تمسخر. آنها می‌گفتند تورم تک‌رقمی؟ چه آرزوهایی! برخی می‌گفتند آرزو بر جوانان عیب نیست. با این که ما جوان نبودیم. اما شما ملت با کارآفرینی و شما دانشگاهیان و کشاورزان و صنعتگران و روستاییان و مردم شهرهای مختلف دست به دست هم دادید و اسب تورم را مهار کردید و تورم را به یک رقمی رساندید. این افتخار از آن ملت ایران است.
 
او افزود: به ما می‌گفتند از تورم توان گذشت، اما رکود قابل مهار نیست؛ امروز موج بسیار خوبی در کشور شاهدیم. عده‌ای می‌خواهند مردم را به یاس دعوت کنند، مردم ما آگاه و بیدارند. آمار با ما سخن می‌گوید. در هفت ماه اول امسال ۴۹.۶ تسهیلات بانکی برای صنعت و کشاورزی و حرکت برای تولید نسبت به مدت مشابه پارسال بیشتر شده است. نزدیک ۵۰% تسهیلات بیشتر پرداخت شده است. ۵۰۰ واحد صنعتی متوسط و کوچک راه‌اندازی شده است.
 
روحانی خاطرنشان کرد: با صحبت‌هایی که با استاندارهای مختلف داشتم، همه‌جا حرکت آغاز شده،  وعده‌های که امسال به مردم دادیم، شکستن رکود است. وعده‌ای که به مردم دادیم، شکستن خاموشی اقتصاد است و شروع رونق اقتصادی است و وعده‌ای که دادیم رشد ۵درصدی اقتصاد تا پایان امسال است. ان‌شاءالله به این وعده به کمک شما عمل خواهیم کرد. ما باید در برابر همه مشکلات مقابله کنیم.
 
رییس‌جمهور با بیان اینکه ما باید در برابر مشکلات مقابله کنیم، اظهار داشت: برخی از مشکلات یک ساله یا دوساله قابل حل و فصل شدن هستند. برخی مشکلات نیز سه یا چهار ساله حل می‌شوند. برخی مشکلات به زمان بیشتری نیاز دارند، ولی ما نباید خسته و ناامید بشویم. بلکه همه باید دست به دست هم بدهیم تا آن مشکلات حل شوند.
 
او با اشاره به مشکلات محیط‌زیست و مسئله آلودگی تصریح کرد: این روزها مساله آلودگی هوا در کلانشهر و حتی کرج دامن ما را گرفته است. هر ساله به خاطر وارونگی هوا مشکلاتی داریم. این مشکلات قابل حل شدن هستند و تنها برای ایران نیست. برای بسیاری از کشورهای پیشرفته این مشکل وجود دارد، ولی همه تلاش می‌کنند تا بر آن فائق شوند.
 
رئیس شورای عالی محیط‌زیست با طرح این سوال که ممکن است بپرسید دولت یازدهم برای حل مشکل آلودگی چه کار کرده است، خاطرنشان کرد: در این سه سال، باید عوامل آلوده‌کننده را مهار کنیم. هر سال جلساتی در دولت به این منظور تشکیل شده است. من دیروز به معاون اول رئیس‌جمهور دستور دادم تا در جلسه امروز هیات دولت اولین دستور کار مسئله آلودگی باشد و تصمیمات لازم اتخاذ شود.
 
روحانی ادامه داد: در این سه سال، اولین اقدامی که کردیم، بسیاری از مراکز صنعتی و نیروگاه‌ها را که با سوخت مایع کار می‌کرد، این سوخت را به گاز باید تبدیل می‌شد که این کار را کردیم. به غیر از یکی، دو ماه سرما همه نیروگاه‌ها با گاز کار می‌کنند. یکی دو ماه مشکل داریم که برای همین امسال است. تولید گاز به گونه‌ای در پارس جنوبی است که برای تولید گاز مشکلی نخواهیم داشت.
 
او با بیان اینکه تولید گاز ما نسبت به سال قبل ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز در روز افزایش یافته و به ۱۴۰ میلیون مترمکعب گاز می‌رسد، ابراز داشت: در نفت و گاز در این سه سال حرکت‌های خوبی داشتیم. پریروز در منطقه غرب کارون چند پروژه نفت را افتتاح کردیم و ظرفیت نفت و گازمان را افزایش دادیم و تولید نفت در آنجا به ۳۰۰ هزار بشکه در روز رسید. این کار بزرگی است که صنعت نفت انجام داده است.
 
رئیس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه کار دوم تغییر بنزین و آوردن بنزین یورو۴ در جایگاه‌ها مخصوصا در کلانشهرها بوده است، یادآور شد: سال آینده با افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس کیفیت بنزین بیشتر می‌شود و برای اولین باز نیازی برای واردات بنزین نخواهیم داشت و حتی بخشی از بنزین را می‌توانیم صادر کنیم. درباره گازوئیل قبلا واردکننده بودیم ولی امسال صادرکننده هستیم.
 
روحانی با بیان اینکه قدم سوم، خارج کردن ماشین‌های فرسوده است، عنوان کرد: بسیاری از این آلودگی‌ها توسط اتومبیل‌های فرسوده و مخصوصا وسایل حمل و نقل عمومی است که باید خارج شوند. باید اتومبیل نو با تسهیلات در اختیارشان بگذاریم. این تصمیم جدی در دولت بوده و اقدامات خوبی صورت گرفته است.
 
او اضافه کرد: در سال ۹۲ ما ۶۶ هزار و ۱۹۹ خودرو فرسوده را خارج و از بین بردیم و اتومبیل نو دادیم. در سال ۹۳، ۳۶۶ هزار و ۸۰ اتومبیل خارج کردیم. در سال ۹۴، ۲۵۰ هزار و ۳۴۴ خودرو فرسوده خارج شده است. در هفت ماهه نخست امسال، ۱۵۰ هزار و ۳۸۳ خودرو خارج شد که مجموعا ۸۰۹ هزار ۸۰۶ خودرو فرسوده در این دولت خارج شده است که قدمی است که باید با سرعت بیشتری برداشته شود.
 
رئیس جمهور ادامه داد: مسئلهدیگر، مسئله دقت در معاینه فنی است. هم مردم و هم پلیس و هم مسئولان باید همه دست به دست بدهند تا آلودگی حل شود. این مسئله تنها به دست دولت حل نخواهد شد. مردم و دولت و پلیس و همه نیروها باید به کار گرفته شوند، زیرا آلودگی محیط زیست خطر بزرگی است که همانند تروریسم سلامتی را تهدید می‌کند.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز