عده‌ای به دنبال مقابله با حق هستند/ دانشجو مطالبه‌گر باشد

یزد ـ نماینده مردم تهران در مجلس هشتم و نهم گفت: عده‌ای با تحریف به دنبال مقابله با حقیقت هستند و به راستی که بهترین راه مقابله با حقیقت، تحریف کردن آن است.
مهدی کوچک زاده

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی کوچک زاده دوشنبه شب در همایش دانشجویی که به مناسبت سالروز تشکیل بسیج دانشجویی در دانشگاه یزد برگزار شد، اظهار داشت: در طول تاریخ همواره عده ای برای منحرف کردن مردم از حق و حقیقت، دست به تحریف زده اند و این تحریف‌ها منحصر به امروز و انقلاب نیست بلکه این تحریف‌ها حتی دامن قیام عاشورا و صلح امام حسن (ع) را نیز گرفته است.

وی عنوان کرد: وقتی دیدند واقعه عاشورا و درس‌های آن می‌تواند دنیا را متحول کند، دست به تحریف این واقعه زدند و امروز شاهدیم که حتی حاضر نیستند یک کلمه در مورد یزید زمان حرفی بزنند اما در عوض برای پررنگ کردن قمه زنی و دیگر خرافات وارد شده به عزاداری‌های عاشورا تلاش‌های گسترده ای می کنند.

کوچک زاده با اشاره به اینکه علاوه بر قیام امام حسین (ع)، صلح امام حسن (ع) را نیز تحریف کردند، افزود: یکی از آقایانی که سال‌ها پیش مسئولیت داشت و اکنون نیز در دولت مسئولیت دارد، زمانی می‌گفت چرا دائم مردم را به حسینی بودن و خون دادن دعوت می کنید، بیایید مدتی نیز حسنی عمل کنیم.

وی تصریح کرد: این افراد معتقدند که امام حسن (ع) صلح را به هر قیمتی پذیرفته در حالی که معاویه یک نامه سفید با مهر و امضا را نزد امام حسن (ع) فرستاد و گفت هرچه تو بگیی قبول دارم و امام حسن (ع) نیز ده، یازده شرط در آن برگه نوشت که هر یک از آنها دنیایی حرف داشت از جمله اینکه شهادت معاویه در محکمه قبول نیست و این به معنای آن بود که معاویه مومن نیست.

کوچک زاده خاطرنشان کرد: صلح امام حسن (ع) اصلا به معنایی که مطرح شده نیست که اگر اینگونه نبود، دلیلی نداشت معاویه ایشان را به شهادت برساند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: امروز همین اتفاقات در مورد اندیشه ها، افکار و بیانات امام خمینی (ره) وجود دارد و عده ای می خواهند از طریق امام راحل برای خود آبرو و حیثیت جمع کنند در حالی که این افراد فقط جرأت نمی کنند بگویند امام خمینی (ره) را قبول نداریم وگرنه همه افکار و عقاید و کردارشان خلاف آرمان‌های امام و انقلاب است.

وی تصریح کرد: دانشجو باید در این زمینه ها مطالبه گر باشد، باید مطالعه و تحقیق و اندیشه های امام را بازخوانی کند و امام خمینی (ره) واقعی را بشناسد تا افرادی با خواب دیدن و تحریف کردن نتوانند حقیقت ‌های موجود را تحریف کنند.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز