عاشورا و اربعین جهل حاکم شده توسط امویان و مستکبران را زدود

یزد ـ مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد با اشاره به جایگاه ویژه اربعین در اعتقادات دینی گفت: عاشورا و اربعین جهلی را که امویان و مستکبرین بر جامعه حاکم کرده بودند، زدود.
عاشورا و اربعین جهل حاکم شده توسط امویان و مستکبران را زدود

حجت‌الاسلام سید محمد شریف حسینی کوهستانی در گفتگو با خبرنگار مهر با تسلیت به مناسبت فرا رسیدن اربعین سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: در سیره ائمه معصومین (ع)، به شهادت امام حسین (ع) و اربعین آن حضرت توجه ویژه‌ای شده تا جایی که از زیارت امام حسین (ع) در روز اربعین به ‌عنوان یکی از نشانه‌های مؤمن یاد می‌شود.

وی با اشاره به حضور گسترده و قابل تحسین عزاداران و ارادتمندان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در پیاده‌روی اربعین بیان کرد: عشق به اهل‌بیت (ع) به ویژه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) یک امر فطری در بین مردم است.

حسینی کوهستانی یادآور شد: حتی پیامبر اکرم (ص) نیز در مورد ارادت و عشق مردم به اولیا دین خبر داده و فرموده بودند که  یک عشق و محبت و معرفتی در دل‌ها نسبت به اولیاء دین به‌ ویژه امام حسین (ع) است.

وی تصریح کرد: همین عشق، معرفت و ارادت عامل بزرگی برای ایجاد انگیزه در اقشار مختلف مردم برای حضور در پیاده ‌روی عظیم اربعین است.

حسینی کوهستانی افزود: نمایی دیگر از این عشق و ارادت را می‌توان در خدمت‌رسانی به زائران در موکب‌هایی که به همین منظور توسط هیئت‌ها و به ‌صورت خودجوش ایجاد شده، مشاهده کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد با اشاره به جایگاه ویژه اربعین در اعتقادات دینی خاطرنشان کرد: عاشورا و اربعین جهلی را که امویان و مستکبرین بر جامعه حاکم کرده بودند؛ زدود.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز