صنعت خودرو زیر چرخ دلواپسان تندرو

به گزارش یزدی نیوزتندروها در حال تلاش برای سیاسی کردن بخش صنعت خودروسازی ایران برای هدف قرار دولت حسن روحانی هستند. 

این مضمون گزارش اخیر «المانیتور» درباره موانع پیش روی گسترش ارتباط صنعت خودروسازی ایران با شرکت های خارجی است و اشاره می کند که تندروها در ایران حملات جدیدی را علیه دولت حسن روحانی با تمرکز بر هجمه علیه سیاست ها او در حوزه صنعت خودرو آغاز کرده اند. 
این سایت می نویسد:«نعمت زاده وزیر دولت روحانی هم چنان زیر آتش حملات تندروها درباره قرارداد ایران با  شرکت فرانسوی رنو می باشد. منتقدان می گویند که تصمیمی بحث برانگیز برای واردات ب ام دابلیو، تویوتا، وولوو و هوندا تولید شده در ایالات متحده سبب اسیب زدن به صنعت داخلی می شود».
 این سایت در ادامه اشاره می کند که متتقدان تندرو می گویند که واردات خودروهای ساخت امریکا غیر عاقلانه است چرا که از دید آنان سیاست های خصمانه واشنگتن در چندین دهه گذشته به مصرف کنندگان ایرانی آسیب زده است. حسن کریمی سنجری کارشناس خودرو در این باره گفته است که صرفنظر از این که خودروهای ساخت امریکا باعث اعتبار برای نام تجاری امریکا می شود برای شرکت های امریکایی نیز ارزش اضافه ایجاد می کند و باعث افزایش اشتغال در ایالات متحده می شود». 
این سایت در ادامه اشاره می کند که برخی از اعضای پارلمان اما به نظر می رسد که در زمینه همکاری با رنو نیز متقاعد شده اند. منتقدان می گویند که ایران باید از خوردوسازان اروپایی از جمله رنو، پژو و سیتروئن ضمانتی را دریافت کند که «اشتباهات» گذشته خود را تکرار نکند اشاره آنان به نحوه برخورد رنو و پژو با ایران پس از تشدید تحریم ها در سال ۲۰۱۲ میلادی بوده است». 
 
یک مشاور شرکت های آلمانی که برای تعدادی از خودروسازان اروپایی و اسیایی در ایران فعالیت می کند به المانیتور می گوید:«مهم نوع قراردادها نیست مهم شرایط باثباتی است که اکنون از نظر سرمایه گذاری در ایران فرهم شده است». به گزارش روزنو،این سایت در پایان اشاره می کند که طبق توافق رنو با سایپا قرار است ۷۵ هزار خورو تولید شود و این میزان در فاصله سال های آینده به دو برابر افزایش یافته و در نهایت به خروجی تولید ۳۰۰ خودرو ظرف مدت پنج سال برسد.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز