شورای عالی ورزشی شهرستان یزد تشکیل می شود

یزد ـ فرماندار یزد از راه‌اندازی شورای عالی ورزش شهرستان یزد خبر داد و گفت: بر اساس دستورالعمل‌ها و قوانین موجود، به ‌زودی شورای عالی ورزش متشکل از دستگاه‌های اجرایی مرتبط تشکیل می شود.
شورای عالی ورزشی شهرستان یزد تشکیل می شود

به گزاری خبرگزاری مهر، مصطفی سالاری در نشست هم اندیشی روسا و دبیران هیئت های ورزشی استان یزد اظهار داشت: با تشکیل شورای عالی ورزش شهرستان یزد، تصمیمات لازم برای بهبود وضعیت ورزش شهرستان در این شورا با همفکری و مشورت اتخاذ می شود.

وی با بیان اینکه سعی در بهبود اعتبارات ورزشی شهرستان داشته‌ایم، ابراز امیدواری کرد: با پیگیری مسئولان اداره ورزش و جوانان شهرستان نسبت به جذب اعتبارات ملی اقدام شود.

سالاری با اشاره به اینکه هیئت‌های ورزشی جذب اعتبار را به دریافت بودجه از دولت محدود نکنند، افزود: جذب سایر منابع ازجمله حامیان و خیرین ورزشی می‌تواند تا حد قابل‌ توجهی مشکل اعتباری را در هیئت‌های ورزشی حل‌ و فصل کند.

فرماندار یزد در ادامه به نقش رسانه‌ها در بحث ورزش اشاره کرد و عنوان داشت: با توجه به تأثیرگذاری نقش مهم رسانه‌ها، استفاده از نظرات کارشناسان این بخش و همچنین مشارکت گرفتن از آنان می‌تواند در موفقیت بیش‌ از پیش فرهنگ‌سازی لازم برای ورزش مؤثر واقع شود.

وی با تأکید بر دوری از حواشی در ورزش گفت: برنامه‌ریزان ورزش شهرستان اقدامات خود را در آرامش کامل به‌ پیش ببرند و از ورود به مسائل حاشیه‌ای که سبب دوری از هدف اصلی که همان ارتقا و فرهنگ‌سازی در حوزه ورزش است، پرهیز کنند.

سالاری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ‌ضرورت ترویج ورزش در مدارس تأکید کرد: یکی از روش‌هایی که می‌تواند در شناخت استعدادهای ورزشی جوانان و نوجوانان مفید باشد جدی گرفتن بحث ورزش در مدارس است که خوشبختانه تا حد قابل قبولی محقق شده است.

وی با بیان اینکه شهرستان یزد نیازمند افزایش سرانه فضای ورزشی است، تصریح کرد: در حال حاضر سرانه فضای ورزشی در اختیار اداره ورزش و جوانان شهرستان ۲۷ سانتیمتر مربع است که با توجه به امکانات و فضاهای ورزشی ادارات و سایر دستگاه‌های اجرایی شهرستان و بخش خصوصی، این عدد تا دو برابر افزایش می‌یابد.

سالاری خاطرنشان کرد: ضرورت دارد از ظرفیت‌های ورزشی موجود در ادارات شهرستان استفاده حداکثری شود و این امر با هماهنگی‌ها لازم بین دستگاه‌های اجرایی شهرستان امکان‌پذیر است.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز