شهرستان بافق ، شانزدهمین مقصد کاروان سلامت و امید هلال احمر

شهرستان بافق ، شانزدهمین مقصد کاروان سلامت و امید هلال احمر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ کاروان سلامت و امید سازمان داوطلبان هلال احمر با محوریت ترویج مفاهیم خودمراقبتی و ارائه خدمات پیشگیری در ادامه سفرهای استانی خود به شهرستان بافق در استان یزد رسید.

سرپرست فرمانداری بافق در این مراسم با اشاره به نشان جمعیت هلال احمر گفت : اعضای جمعیت هلال احمر نشان ماه بر سینه دارند.

محمد زاده رحمانی جایگاه جمعیت هلال احمر را از نظر بین‌المللی بسیار حائز اهمیت خواند و خاطر نشان کرد: دو نهاد صلیب سرخ و هلال احمر بزرگترین شبکه بشر دوستانه غیرسیاسی و امدادرسانی جهانی را تشکیل می‌دهند که فعالیت های آن بر پایه بشردوستانه و نیکوکاری استوار است.

زاده رحمانی در پایان سخنان خود به منظور تقدیر از هم نوع دوستی و خدمت رسانی جمعیت هلال احمر شعری از زبان مولوی بدین شرح قرائت کرد :

باغ ها را گرچه دیوار و در است                           از هواشان راه با یکدیگر است

شاخه ها را از جدایی گر غم است                      ریشه هاشان دست در دست هم است

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد از حضور و استقرار کاروان سلامت و امید سازمان داوطلبان هلال احمر در بافق خبر داد و گفت: تیم‌های پزشکی مستقر در این برنامه به مراجعه کنندگان خود خدمات پیشگیری با مفاهیم خود مراقبتی را ارائه می‌دهند.

عباس‌ احدپور افزود: در این راستا چادرهای متعددی در تخصص‌های زنان، روانشناسی، پزشک عمومی‌، متخصص داخلی در پارک آهنشهر شهرستان برپا شده است که در کنار این خدمات به مراجعه کنندگان آموزش‌های امدادی، بهداشت دهان و دندان، و همچنین خدمات مروجین سلامت ارائه می‌شود.

وی نخستین هدف این سفر نامه را ترویج فرهنگ داوطلبی بین آحاد جامعه و اقشار مختلف جامعه خواند و گفت : از دیگر اهداف این سفرنامه ترویج فرهنگ کمک های نوع دوستانه به شکل دائم الخیرات و مستمر است، بستر شناسی مناسب برای ترویج فرهنگ وقف و نیکوکاری معرفی خیرین و داوطلبین نمونه کشوری و الگوسازی از این افراد برای تعمیم حرکت نیکوکارانه در  سراسرجامعه است.

گفتنی است در این برنامه مساعدت فرمانداری به مبلغ ۲ میلیارد ریال برای ساماندهی پایگاه امداد جاده ای سه چاهون و مجتمع درمانی هلال احمر شهرستان و پنج هزار متر مربع زمین از سوی خیرین اهدا شد.

گفتنی است سفرنامه سلامت در استان یزد به مدت ۳ روز در ۳ شهر بافق، اردکان و مهریز اجرا خواهد شد.

 

 

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز