ساختمان جدید بسیج دانشجویی در یزد کلنگ‌زنی شد

یزد ـ ساختمان جدید بسیج دانشجویی یزد امروز در مراسمی به مناسبت هفته بسیج در شهرک دانشگاه یزد با حضور فرمانده سپاه الغدیر استان یزد کلنگ‌زنی شد.
ساختمان جدید بسیج دانشجویی در یزد کلنگ‌زنی شد

به گزارش خبرنگار مهر، فرمانده سپاه الغدیر استان یزد امروز در مراسم کلنگ زنی ساختمان بسیج دانشجویی در شهرک دانشگاه یزد اظهار داشت: بسیج امروز نه تنها به قدرت نظامی خلاصه نشده بلکه در حوزه جنگ نرم و مقابله با هجمه های دشمن در این حوزه نیز اقدامات بسیاری انجام داده است.

سردار اکبر فتوحی بیان کرد: بسیج دانشجویی به ناحیه دانشجویی ارتقا یافته و معتقدیم این مرکز می تواند محل نخبه پروری و پرورش جوانانی باشد که از نقاط صعب العبور ایجاد شده توسط دشمن عبور خواهند کرد.

وی عنوان کرد: ما همانگونه که در دوران دفاع مقدس در بسیاری از عملیات‌ها به خاطر توان بالا و خلاقیت جوانان به پیروزی رسیدیم از نقاط صعب العبوری که دشمن توان عبور از آن را نداشت، عبور کردیم، امروز نیز می توانیم نفوذ دشمن و تهاجم فرهنگی او را دفع کنیم.

دانشجویان بسیجی افسران جنگ نرم هستند

سردار فتوحی از جوانان بسیجی دانشجو به عنوان افسران جنگ نرم یاد کرد و افزود: بسیجیان باید بتوانند در اقشار و گروه های مختلف، قدرت نرم بسیج را برای جهانیان به نمایش بگذارند.

وی، پایگاه‌های بسیج دانشجویی را مراکز استقرار افسران جنگ نرم دانست و بیان کرد: در این مراکز باید شاهد دستاوردهای بزرگی در حوزه مقابله با جنگ نرم دشمن باشیم.

رئیس بسیج دانشجویی استان یزد نیز در این مراسم با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) در شرایطی که فرمان تشکیل بسیج را داده بودند،‌ اظهار داشت: ایشان فرمان دیگری نیز مبنی بر تشکیل بسیج دانشجویی دادند که این امر نشان از اهمیت بسیج در حوزه دانشگاه دارد.

بسیج دانشجویی پیش‌بینی امام خمینی (ره) در مقابله با نفوذ دشمن بود

سیدحسین راسخی عنوان کرد: امام خمینی (ره) پیش‌بینی نفوذ دشمن را کرده بود و می دانست یکی از راه های نفوذ دشمن، دانشگاه‌ها است به همین دلیل نیز دستور تشکیل بسیج دانشجویی را صادر کردند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم پایگاه بسیج دانشجویی استان یزد با توجه به استعداد و توان و ظرفیتی که در بین جوانان دانشجوی این استان وجود دارد، به مرکز نخبه پروری، ترویج گفتمان امام و دیگر برنامه های بسیج تبدیل شود.

بسیج دانشجویی یزد مرکز نخبه پروری و گسترش اردوهای جهادی

راسخی از اردوهای جهادی به عنوان یکی از نقاط قوت بسیج دانشجویی یاد کرد و افزود: این مکان به طور قطع پایگاه قدرتمندی برای گسترش اردوهای جهادی و خدمت رسانی بیشتر دانشجویان به مناطق و مردم محروم استان یزد خواهد شد.

به گزارش مهر، در این مراسم کلنگ احداث ساختمان بسیج دانشجویی استان یزد در شهرک دانشگاه و در حوالی میدان حضرت قاسم (ع) به زمین زده شد.

این ساختمان بر اساس برآوردهای انجام شده، ظرف یک سال آینده آماده بهره‌برداری می شود و بسیج دانشجویی از بلوار امیرکبیر به این مکان منتقل خواهد شد.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز