رونق صنعت خراسان شمالی نیازمند اعتبارات حمایتی است

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: استان قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بالایی دارد که لازم است از منابع ملی و اعتبارات حمایتی برای رونق صنعت آن استفاده شود.
یحیی نیکدل

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، یحیی نیکدل بعدازظهر امروز در آئین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌شمالی اظهار داشت: فرش کردی، ترکمن راز و جرگلان و بجنورد به ثبت ملی رسیده و امسال نیز به ثبت جهانی رسیدند که نشان از عملکرد مناسب مسئولان این بخش و خوشه فرش استان است.

محمد صمدی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان شمالی نیز در این آیین، خراسان شمالی را استانی تازه تأسیس دانست و بر ضرورت توجه بیشتر برای افزایش تخصیص اعتبارات به استان تأکید کرد.

مدیرعامل پیشین شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی نیز در این آیین با ارائه آمار و عملکرد پرداخت و گفت: در حوزه زیرساخت‌های شرکت‌ها و نواحی صنعتی استان، میزان آب تأمین‌شده در شهرک‌ها و نواحی طی این دولت در استان در مقایسه با دو دولت گذشته ۷۰ درصد افزایش داشته است. همچنین میزان برق تأمین‌شده نیز در مدت‌زمان یادشده بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است.

محمدعلی یوسفی همچنین افزود: میزان اسناد تفکیکی شرکت ۸۸ درصد، شهرک‌ها و نواحی صنعتی دارای گاز شهری ۱۰۰ درصد، شهرک‌ها و نواحی صنعتی دارای تلفن ۷۵ درصد و ظرفیت تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهرک‌ها و نواحی صنعتی بیش از ۱۴۰ درصد در این دولت نسبت به دو دولت گذشته رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه حمایت از صنایع کوچک نیز پروژه‌هایی نظیر اصلاح مکانیزم سنگابی تولید آب‌نبات، افزایش ماندگاری آب‌نبات، اصلاح سیستم چرخ قالب تولید آب‌نبات و هویت‌سازی فرش دستبافت استان و طراحی نخستین نقوش مختص استان و بافت دو نمونه از طرح‌ها از پروژه‌های موفق اجراشده در این مدت بوده است.

گفتنی است در این آیین از زحمات محمدعلی یوسفی مدیرعامل پیشین شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی تقدیر و سیاوش وحدت به‌عنوان مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی منصوب شد.

انتهای پیام/

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز