رسالت امروز بسیج فرهنگی است/استکبارستیزی شاخص‌ترین ویژگی بسیجیان

یزد ـ امام جمعه یزد با اشاره به اینکه بسیج در برهه های مختلف نقش خود را در حوزه‌های نظامی و سازندگی ایفا کرده است، گفت: امروز اصلی‌ترین رسالت بسیج، انجام کار فرهنگی است.
رسالت امروز بسیج فرهنگی است/استکبارستیزی شاخص‌ترین ویژگی بسیجیان

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری پیش از ظهر امروز در دیدار با فرمانده سپاه الغدیر استان یزد و جمعی از فرماندهان بسیج و سپاه به مناسبت آغاز هفته بسیج اظهار داشت: امام خمینی (ره) مردم را صاحبان اصلی نظام و انقلاب می‌دانست و می‌خواست سرنوشت کشور در دست مردم باشد به همین دلیل نیز فرمان تشکیل بسیج را داد.

وی با اشاره به نقش بسیج در برهه های مختلف در طول دوران پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون عنوان کرد: بسیج در دوران جنگ تحمیلی دلیرانه در کنار دیگر نیروهای نظامی جنگید و از آب و خاک و این کشور دفاع کرد و امروز نیز در سنگرهای دیگر مشغول خدمت به نظام اسلامی است.

ناصری عنوان کرد: رسالت اصلی امروز بسیج، رسالت فرهنگی است و توجه به جنگ نرم دشمن و پیدا کردن راهی برای مقابله با هجمه های فرهنگی دشمن از مسئولیت های بسیج است.

امام جمعه یزد تصریح کرد: بسیج امروز باید توجه به مسائل خانواده و اجرای سبک زندگی اسلامی را مدنظر قرار دهد و به فکر تعالی بنیان خانواده باشد تا در پی ارزش‌مدار شدن خانواده‌ها و پایبندی آنها به اخلاق، جامعه نیز در همین مسیر حرکت کند.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شاخصه بسیجی، استکبارستیزی است، عنوان کرد: روحیه استکباری داشتن، بزرگترین منکر در جامعه اسلامی است و بسیجیان را می توان به لحاظ بهره مندی از روحیه استکبارستیزی از عاملان اصلی امر به معروف و نهی از منکر دانست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: مردم ایران همواره در تعیین سرنوشت خود دخیل بوده اند و در صحنه های مختلف حضور داشته اند و نظر و رای آنها برای مسئولان نظام حائز اهمیت بوده است اما می بینیم که در کشورهایی که مدعی دموکراسی هستند، مردم را هیچ می انگارند و انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مصداق این موضوع بود.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز