رد آمارهای متناقض کشته‌شدگان حادثه اتوبوس یزد/فوتی‌ها ۲۶ نفرند

یزد ـ مدیرکل دفتر مدیریت بحران استان یزد آمارهای متناقض اعلام شده در حادثه اتوبوس زائران یزدی در محور اقلید را رد کرد و گفت: آمار دقیق فوتی‌ها ۲۶ نفر است.
تصادف اتوبوس

هادی هادی‌نسب در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از شب گذشته تاکنون آمارهای فوتی ۲۷، ۲۸ و حتی تا ۳۰ نفر اعلام شده اما این آمارها صحیح نیست و به دلیل اشتباه مسئولان آرامستان یاسوج رخ داده است.

وی عنوان کرد: آمار اصلی فوتی‌های این حادثه ۲۶ نفر است که به زودی اسامی آنها با طی مراحل قانونی و تعیین هویت توسط پزشکی قانونی اعلام خواهد شد.

هادی‌نسب بیان کرد: مجموع مسافران این اتوبوس ۴۷ نفر بوده است که ۲۱ نفر از این تعداد مجروح و متاسفانه ۲۶ نفر فوت کرده اند و بر اساس اعلام‌های صورت گرفته توسط مسئولان حوزه بهداشت و درمان و پزشکی قانونی‌ استان‌ فارس، علت مرگ اغلب فوت شدگان وارد آمدن ضربه های سنگین به سر بوده است.

وی ادامه داد: از دیشب خودروهای حمل جنازه از یزد به اقلید اعزام شده اند و تاکنون نیز ترتیب انتقال اجساد به برخی از خودروها داده شده و با طی تشریفات قانونی کار، امیدواریم تا پایان امشب همه اجساد را به استان منتقل کنیم.

هادی نسب ضمن تسلیت به خانواده های کشته شدگان این حادثه بیان کرد: به حضور برخی خانواده ها برای شناسایی اجساد در استان‌های همجوار نیاز است که با آنها تماس گرفته شده و سایر خانواده ها به استان‌های همجوار مراجعه نکنند.

وی حال عمومی مجروحان حادثه را نیز خوب توصیف کرد و افزود: ترتیب انتقال مجروحان به استان یز نیز به زودی داده خواهد شد.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز