راهکارهای مدیریت مصرف آب در یزد تبیین شود

به گزارش یزدی نیوزاستاندار یزد با اشاره به تداوم خشکسالی‌های پی‌در‌پی در یزد و مشکلاتی که در این حوزه ایجاد شده، گفت: راهکارهای مدیریت مصرف آب در یزد تبیین شود.
 سیدمحمد میرمحمدی در آیین تکریم و معارفه مدیران کل پیشین و جدید آب منطقه‌ای استان یزد با اشاره به اینکه استان یزد سالهاست با مشکل کم آبی و خشکسالی روبروست، اظهار داشت: در استان یزد برای نجات از خشکسالی، به آبیاری کوزه‌ای روی آوردند که نشان دهنده اهمیت توجه ما به تامین و مدیریت مصرف آب دارد.

وی حفظ منابع موجود را مهمتر از تامین آب دانست و خاطرنشان کرد: به همین دلیل در چند سال اخیر بیش از اینکه بر روی تامین آب تلاش کنیم، بر روی حفظ منابع آب موجود استان یزد اولویت‌گذاری کرده‌ایم.

استاندار یزد به تدوین گزارش خشکسالی و کم‌آبی یزد و ارائه به سازمانهای مربوطه در تهران اشاره کرد و گفت:  نخستین نیاز مردم یزد تامین آب شرب است و ما برای این موضوع قدم بر می‌داریم.

میرمحمدی ادامه داد: دولت تمام توان خود را برای تامین آب شرب مردم به کار می‌بندند که مردم با مشکل مواجه نشود ولی بحث مدیریت مصرف آب هم باید در استان یزد تبیین شود.

وی به مصرف بالای کولرهای آبی اشاره کرد و گفت: حتی در ارتباط با درصد تبخیر کولرهای آّبی و راهکارهای کاهش میزان آن و آب باقیمانده در لیوانها که ممکن است در اثر استفاده از آب‌سردکنها دور ریخته شود هم برنامه‌ریزی دقیق صورت گرفته که با استفاده از تکنولوژی نوین، جلوی هدر رفت آب را بگیریم.

استاندار یزد تاکید کرد: باید ترتیبی اتخاذ شود که در استان یزد به هیچ عنوان از آب شرب برای مصرف فضای سبز و شست‌و‌شوی خودرو و دیگر موارد غیر از شرب استفاده نشود.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز