دوطبقه شدن بلوار آیت‌الله طالقانی در دست بررسی است

شهردار یزد با اشاره به ارائه راهکارهای ترافیکی برای برخی معابر و میادین شهر یزد گفت: دوطبقه شدن بلوار آیت‌الله طالقانی در دست بررسی است.

به گزارش یزدی نیوزمحمدرضا عظیمی‌زاده  با بیان اینکه برخی معابر و میادین شهر یزد به دلیل ترافیک زیاد و اجرای ناقص با گره‌های کور ترافیکی مواجه می‌شود اظهار داشت: یکی از این معابر مسیر بلوار آیت‌الله طالقانی است که تا میدان معلم کشیده شده و در این محل گاهی گره ترافیکی ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح‌های متعددی برای این بلوار ارائه شده است ادامه داد: از جمله این طرح‌ها اجرای طرح دوطبقه شدن بلوار است که در دست بررسی و کارشناسی است.

شهردار یزد اضافه کرد: متاسفانه ترافیک بلوار طالقانی و میدان مهدیه به حدی شدید است که مسئله آن با حضور پلیس و طرح‌های کوتاه مدت برطرف نمی‌شود و نیاز به طرح‌های بلندمدت دارد.

وی با بیان اینکه باید در اجرای پروژه‌های شهری برآورد هزینه شود و با بررسی‌های دقیق اقدام به اجرای پروژه کرد عنوان کرد: احداث طبقه دوم در بلوار طالقانی در مقایسه با تملک برای تعریض‌ بلوار و احداث مسیر جایگزین دارد هزینه کمتری خواهد داشت اما با این وجود باید بررسی بیشتری صورت گیرد.

عظیمی‌زاده همچنین در خصوص کمبود نیروی انسانی و اعتبارات در واحد اجرائیات شهردی و پاسخ به گلایه‌های شهروندان در زمینه رفع سدمعبرها به فارس گفت: موضوع اجرائیات در زمینه پیشگیری از ساخت‌وسازها و رفع سد معبر برای شهرداری بسیار اهمیت دارد و معتقدیم در این زمینه باید به وظایف عمل شود.

وی اظهار داشت: خوشبختانه با به کارگیری برخی نیروها در اجرائیات شهرداری در زمینه رفع سدمعبرها اقدامات خوبی انجام شد اما با این وجود برخی نهادها از واحد اجرائیات گلایه داشتند.

شهردار یزد، گلایه‌های نهادها را ناشی از به کارگیری برخی نیروها در این واحد دانست و گفت: دست شهرداری برای برخورد با سدمعبرها و ساخت‌وسازهای غیرمجاز به دلیل کمبود نیرو بسته است اما تلاش داریم تا این مشکلات را رفع کنیم ضمن اینکه از جانب برخی نهادها در به کارگیری نیروی جدید مواخذه هم می‌شویم.

منبع: فارس
 

 

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز