دهمین کتابخانه تفت به بهره‌برداری رسید

یزد ـ همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، دهمین کتابخانه تفت در یکی از مناطق روستایی این شهرستان به بهره‌برداری رسید.
دهمین کتابخانه تفت به بهره‌برداری رسید

فرماندار تفت در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شهرستان تفت دارای ۹ کتابخانه بود که با بهره برداری از کتابخانه روستایی در منطقه نصرآباد، تعداد کل کتابخانه های این شهرستان به ۱۰ باب در مناطق شهری و روستایی رسید.

محمود زارع بیان کرد: این کتابخانه ۱۱۰ مترمربع وسعت دارد و با همکاری بخشداری تفت و دهیاری روستای نصرآباد تجهیز و راه اندازی شده است.

وی یادآور شد: برای راه اندازی این کتابخانه و تجهیز آن ۶۰۰ میلیون ریال هزینه شده و اکنون مردم این روستا می توانند از هزار و ۵۰۰ جلد کتاب موجود در آن بهره مند شوند.

زارع با اشاره به روند خوب راه اندازی کتابخانه های عمومی در شهرستان تفت عنوان کرد: طی سه سال اخیر سه باب کتابخانه در این شهرستان راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: مردم شهرستان تفت به ویژه در مناطق روستایی علاقمند به کتابخوانی هستند و راه اندازی کتابخانه در روستاها اشتیاق مردم به مطالعه را افزایش می دهد.

فرماندار تفت یادآور شد: این کتابخانه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی با حضور مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی یزد و جمعی از مردم روستای نصرآباد در جوار مسجد این روستا افتتاح و بهره برداری شد و مورد استقبال مردم قرار گرفت.

اخبار مرتبط

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز