در آستانه هفته بسیج صورت گرفت: بازدید مدیرکل اداره حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس از مرکز آموزش فنی و حرفه ای آیت ا… خامنه ای شماره یک یزد

در آستانه هفته بسیج صورت گرفت: بازدید مدیرکل اداره حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس از مرکز آموزش فنی و حرفه ای آیت ا… خامنه ای شماره یک یزد

مدیرکل اداره حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس گفت:”توسعه و گسترش آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای کاهش بیکاری و اشتغال پایدار را به همراه خواهد داشت.”

      به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد، در آستانه هفته بسیج،”سرهنگ رجبی”مدیرکل اداره حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس و هیات همراه به اتفاق “سعید پرویزی”سرپرست معاونت آموزش،پزوهش و برنامه ریزی و “آرش پزمان”رئیس اداره آموزش اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان، از کارگاههای آموزشی مرکز آموزش فنی و حرفه ای آیت ا… خامنه ای یزد بازدید نموده، و از نزدیک با روند فعالیتهای آموزشی در آن کارگاهها آشنا شدند .

گفتنی است در این بازدید که از کارگاههای اتومکانیک ، تاسیسات ، صنایع چوب ، تراشکاری ،انرژی خورشیدی، CNC، مکانیک صنایع ،برق و نقشه کشی صورت گرفت،”پرویزی” سرپرست معاونت آموزش، پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ایشان را همراهی نموده و در مورد بخش های مختلف آموزشی دایر در مراکز آموزشی و نحوه همکاری با صنایع ، صنوف ، دانشگاه ها ، آموزش در پادگان ها ، زندان ها و نیز روستاها و مناطق محروم و تیم های سیار آموزشی توضیحات مبسوطی ارائه نمود .

 وی خاطر نشان کرد آموزش های مهارتی نقش بی بدیلی در ایجاد اشتغال مولد و پایدار در سطح کشور دارد و نگاه مثبت به آموزش های فنی و حرفه ای تمایل کاذب به پشت میز نشینی و بیکاری جوانان را از بین می برد.

مدیرکل اداره حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس  استان یزد نیز ضمن ابراز خرسندی از توانمندیهای  موجود در مراکز آموزش فنی و حرفه ای ، درجمع کارآموزان و مربیان این مرکز برتوسعه آموزش های فنی وحرفه ای تاکید کرد .

سرهنگ رجبی بیان کرد:آموزش های مهارتی فنی وحرفه ای زمینه سازاشتغال جوانان است و باید آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در سطح استان توسعه و گسترش پیدا کند تا مشکل بیکاری با کسب مهارت،کاهش پیدا کند.

رجبی افزود: مراکز آموزش فنی وحر فه ای یکی از مراکز مهم آموزشی در استان تلقی می شوند و این مراکز با آموزش حرفه ها در رشته های مختلف می توانند به جوانان در جهت اشتغال و رفع کمبودهای تخصصی و فنی در توسعه و اشتغالزایی در استان نقش موثر داشته باشند.

در ادامه نیز”تولایی” رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای حضرت آیت الله خامنه ای ضمن تشکر و قدردانی از سرهنگ رجبی و هیات همراه، گزارشی از روند اجرای آموزش، اهداف، برنامه ها و عملکرد مرکز ارائه نموده و ظرفیت های آموزشی مرکز را متناسب با نیاز بازار کار و منطقه عنوان کرد.

ثبت نظر

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

اپلیکیشن یزدنیوز